Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Volební program

Volební program

Program pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017 naleznete níže.

CHCEME VRÁTIT STÁT ZODPOVĚDNÝM OBČANŮM

“Umíme se postarat o naše obce, postaráme se i o náš stát.”


Preambule

Stát jsme my.

Program předkládáme lidem, kteří chtějí a jsou připraveni podílet se na rozhodování o veřejných záležitostech, kteří chtějí mít vliv na to, jak bude vypadat jejich život i život jejich potomků, a chtějí složení a následné rozhodování volených orgánů ovlivnit.

Předkládáme jej lidem, kteří si cení své osobní svobody, důstojnosti, váží si občanských svobod a jsou ochotni je bránit. Lidem, kteří uznávají demokracii nikoliv jako dokonalé lidské dílo, ale jako nejlepší možnou formu vlády. Předkládáme ji lidem, kteří nevidí politiku jen jako špínu, korupci a osobní prospěchářství, ale kteří naopak politiku chápou jako službu při správě veřejných záležitostí.

Je jasné, že Česká republika potřebuje dotáhnout a v některých případech zahájit podstatné reformy. Jsme v situaci, kdy pouhé jednotlivé parametrické změny a jemné úpravy systému už nejsou na pořadu dne - ač právě takto by se dal charakterizovat výkon některých vlád nedávné doby. Naše země potřebuje politickou reformu a na ni navazující změny v jednotlivých oblastech politiky státu.

Náš cíl je banálně jednoduchý, o to obtížněji k němu lze dospět: naši zemi chceme vidět jako dobré místo pro život. K tomu však potřebujeme skutečnou reformu demokracie, tedy vrátit nám všem důvěru v demokracii jako formu vlády a správy, vrátit důvěru v to, že svobodné volby mohou něco změnit, vrátit stát zodpovědným občanům.Volební program ke stažení