Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajští zastupitelé MVDr. Ctirad Mikeš

MVDr. Ctirad Mikeš

Ctirad Mikeš se narodil 29. září 1956, absolvoval Vysokou školu veterinární v Brně, postgraduální studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru právo životního prostředí a poté postgraduální studium oboru myslivost na Vysoké škole zemědělské v Praze. V letech 1982 až 1991 působil ve Státním veterinárním ústavu v Liberci, pak dva roky na Okresním úřadě v Liberci v odboru životního prostředí. V letech 1993 až 1994 vedl Odbor životního prostředí Městského úřadu v Mělníku. Dva roky působil jako ředitel projektu v Ústavu pro ekopolitiku v Praze a poté se v roce 1997 vrátil na pozici vedoucího odboru městského úřadu, kde pracoval do roku 2010.
 
Od roku 2010 je starostou města Mělník. Již v letech 2002 až 2006 byl zastupitelem městyse Všetaty, v zastupitelstvu Mělníka je od roku 2006, tedy třetí volební období. V letech 1990 až 2002 byl místopředsedou Ligy na ochranu zvířat ČR a od roku 2001 je prezidentem kynologického sdružení TART CZ.
 
Ve funkci starosty se mu podařilo zrealizovat vybudování protipovodňové ochrany města, změnit kulturní povědomí o městě a zajistit rekonstrukci všech páteřních komunikací včetně zahájení stavby obchvatu města.
 
Na úrovni kraje by chtěl uplatnit zejména své zkušenosti z oblasti životního prostředí a zemědělství. V zastupitelstvu chce prosazovat ekonomicky smysluplné nakládání s odpady a změnu využívání vodních zdrojů včetně úsporného hospodaření s vodou.
 
Osobní motto: Nebát se.