Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajští zastupitelé Petr Šibrava

Petr Šibrava

Petr Šibrava se narodil 18. března 1959. Má střední odborné vzdělání. V letech 1978 až 1990 pracoval ve společnosti Kancelářské stroje Praha v oblasti výpočetní techniky. V letech 1990 až 2004 byl zaměstnán ve sklárnách Kavalier v Sázavě, nejprve v organizaci řízení a pak jako ředitel pro personalistiku a lidské zdroje. Od roku 2004 pracoval dva roky na Městském úřadě v Sázavě a od roku 2006 je ve městě starostou. V současnosti je také členem Krajského výboru STAN ve Středočeském kraji,členem představenstva akciové společnosti VHS – Vrchlice – Maleč a členem programového výboru POSÁZAVÍ, o.p.s.
 
Ve funkci starosty realizoval řadu investic: stavbu komunikací, revitalizaci brownfieldu, protipovodňová opatření, revitalizaci zeleně, výstavbu nové radnice, nových bytů a nové knihovny, rekonstrukci školy, rozvoj kanalizační a vodovodní sítě. Soustředí se na vyrovnaný rozpočet města, oddlužení a navýšení majetku.
 
Na krajské úrovni chce prosazovat priority hnutí Starostů a nezávislých a věnovat se oblastem kultury a rozvoje regionu.
 
Petr Šibrava s manželkou vychoval tři dcery. Ve volném čase se věnuje hudbě a divadlu, chalupaří v Jizerských horách.
 
Osobní motto: Kdo se vytočí, většinou prohraje.