Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajští zastupitelé Mgr. Pavla Štrobachová, MPA

Mgr. Pavla Štrobachová, MPA

Pavla Štrobachová se narodila 30. června 1960 ve Slaném. Vystudovala 1. lékařskou fakultu a Fakultu humanitních studí na Univerzitě Karlově v Praze a získala titul MPA v CEVRO Institutu. Dvacet pět let působila ve zdravotnictví v Nemocnici Slaný a Ústřední vojenské nemocnici. Od roku 2006 je starostkou města Smečno, předchozí období 2002 až 2006 a v letech 1990 až 1996 byla jeho zastupitelkou. Od roku 2015 je předsedkyní zdravotního výboru Svazu měst a obcí.
 
Za dobu svého působení ve funkci starostky města se zasloužila o rozvoj a modernizaci infrastruktury města, rekonstrukci kanalizace, veřejného osvětlení, výstavbu nových bezbariérových chodníků i vozovek ve všech hlavních ulicích obce, výstavbu nové třídy mateřské školy pro 28 dětí (celkem 110 dětí), stabilizovala vedení základní školy. Zajistila a podpořila rozvoj a modernizaci základní školy, nové školní hřiště, opravy budov školky a školy, zateplení budovy školy, rekonstrukci objektu úřadu, vybudování nové knihovny, nového dětského hřiště, rekonstrukci hřbitova a výstavbu nové tělocvičny pro školu i veřejnost. Zajistila dovážení obědů pro seniory, povedlo se také oživit kulturní život ve městě a zlepšit informovanost občanů.
 
Svoje uplatnění vidí v sociální a zdravotnické oblasti. Celý svůj profesní život pracuje v těchto oborech a podle svých možností chce přispět ke zlepšení situace v zařízeních, která náleží krajskému úřadu. Ráda by podpořila zvýšení počtu zdravotnického personálu v těchto zařízeních, aby byla zlepšena přímá péče o pacienty. Přístroje člověka nevyléčí a zdravotnický personál nikdo nenahradí. Chce podpořit také stabilizaci odborníků v krajských nemocnicích tak, aby to byla konkurenceschopná zařízení vůči pražským nemocnicím. Bude prosazovat větší spolupráci krajských zdravotnických škol a krajských nemocnic. Zasazovala by se, aby stávající drahé přístrojové vybavení bylo maximálně využíváno a to i ve směnném provozu. Je pro podporu terénní péče a rozšíření mobilních zdravotních i sociálních pomocí. Zasadí se o to, aby kraj využil možných dotací na navýšení kapacity sociálních zařízení pro seniory, i denní a týdenní stacionáře. Dále bude usilovat o vybudování alespoň jednoho zařízení pro nemocné Alzheimerovou chorobou. Podpoří fungování pohotovostí.
 
Pavla Štrobachová je vdaná a vychovala několik dětí a má několik vnoučat. Ve volném čase zahradničí, jezdí na kole, na lyžích, chodí po horách, ráda čte a věnuje se kultuře.
 
Osobní motto:
 
Když člověk plánuje, Pánbůh se směje.
 
Pomocnou ruku hledej na konci své paže.
 
Nic se nejí tak horké, jak se uvaří.
 
Ráno moudřejší večera.