Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajští zastupitelé Mgr. Lenka Mrzílková

Mgr. Lenka Mrzílková

Lenka Mrzílková se narodila 23. května 1961 ve Vlašimi. Vystudovala učitelství na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Od roku 1985 byla učitelkou, v letech 1996 až 1998 ředitelkou Střední odborné školy Neratovice a v letech 1998 až 2010 zástupkyní ředitelky Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Neratovice, zřizovaných Středočeským krajem.
 
Od roku 2010 je starostkou Neratovic. Během svého působení na radnici se jí podařilo zavést pravidla pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, zajistit financování a realizaci rekonstrukcí většiny školských zařízení zřizovaných městem a opravy komunikací ve městě. Podpořila rozvoj v oblasti pořádání tradičních kulturních akcí.
 
Na krajské úrovni chce prosazovat řádnou péči o majetek a nakládání s ním, spravedlivé rozdělování dotací a rovnoměrné rozdělování krajských investic. Možnost uplatnění vidí v oblasti školství a sportu, v níž má díky své profesi bohaté zkušenosti.
 
Lenka Mrzílková je vdaná, s manželem vychovali jednu dceru. Ve volném čase se věnuje sportu, péči o zahradu a cestování.
 
Osobní motto: Slušnost a osobní odpovědnost.