Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajští zastupitelé Ing. Věra Kovářová

Ing. Věra Kovářová

Ing. Věra Kovářová se narodila 20. ledna 1964 v Praze. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a od roku 1990 pracuje jako jazyková lektorka a překladatelka. V roce 2006 se stala místostarostkou obce Chýně a o dva roky později starostkou, ve funkci působila do roku 2010. Do roku 2016 byla zastupitelkou obce. V roce 2008 byla také poprvé zvolena zastupitelkou Středočeského kraje, volba ji ve funkci potvrdila i o čtyři roky později. V současnosti působí třetím rokem coby poslankyně Parlamentu ČR.
 
V Chýni se za jejího působení podařilo vybudovat čistírnu odpadních vod, rozšířit základní školu, vybudovat přírodní park Višňovka a kromě toho také například získat dotace na chodníky. Úspěchem byla také obnova kulturních a společenských aktivit v obci. Na krajské úrovni považuje za relativně úspěšnou svoji snahu v oblasti integrace středočeské a pražské hromadné dopravy. V Poslanecké sněmovně působí v Rozpočtovém výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, dále jako předsedkyně podvýboru pro e-Goverment. Za své dosavadní největší úspěchy považuje prosazení dotačního programu na výstavbu kapacit základních škol a posílení dotačních programů na financování obnovy kulturních památek. K uspokojivému konci míří v současnosti také projednávání novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, kterou předložila se záměrem usnadnit výstavbu rodinných domů.
 
Na krajské úrovni by ráda pokračovala v činnosti ve Výboru pro dopravu. V krajském zastupitelstvu chce prosazovat především realizaci integrovaného dopravního systému v Praze a středních Čechách, kdy cestujícím bude pro cesty do zaměstnání či do školy stačit jediná jízdenka.
 
Věra Kovářová je vdaná, s manželem vychovali jednu dceru. Mezi její zájmy se řadí sborový zpěv, výuka němčiny, plavání a práce na zahradě.
 
Osobní motto: Vlastní spokojenost pramení z práce pro druhé.