Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Archiv voleb Volby Poslanecká sněmovna 2013 Kandidáti STAN na kandidátní listině TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 26. Ing. Jiří Jelínek - starosta městyse Načeradec, předseda kontrolního výboru MAS Blaník, o.s.

26. Ing. Jiří Jelínek - starosta městyse Načeradec, předseda kontrolního výboru MAS Blaník, o.s.

Ing. Jiří Jelínek

51 let

narodil se 27.1.1962. Vystudoval ČVUT fakultu elektrotechnickou v Praze, pracoval jako konstruktér balících strojů. V komunální politice působí od roku 1994. Druhé  funkční období je starostou městyse Načeradec. Zasadil se o vybudování ČOV v obci, opravu místních komunikací, rekonstrukci obecního úřadu, výstavbu dětských hřišť. Je nápomocen při činnosti místních spolků. V nově vznikající MAS Blaník o.s. je předsedou monitorovacího a kontrolního výboru. Aktivně pracuje ve svazku obcí BENEBUS, která zajišťuje dopravní obslužnost v regionu. Snaží se prosadit  zlepšení stavu veřejných komunikací, zeleně, na místě je i podpora zemědělství a ochrana přírody.
 Je ženatý a má pět synů. Volný čas věnuje rodině, je vedoucím fotbalového družstva, kde hrají všichni synové. Ve sboru dobrovolných hasičů je  velitelem a okrskovým starostou.Má zájem o přírodu.