Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Archiv voleb Volby Poslanecká sněmovna 2013 Kandidáti STAN na kandidátní listině TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 19. Ing. Věslav Michalik, CSc., - starosta obce Dolní Břežany, fyzik

19. Ing. Věslav Michalik, CSc., - starosta obce Dolní Břežany, fyzik

Ing. Věslav Michalik, CSc.

50 let

narodil se 1. 3. 1963. Vystudoval jadernou fyziku, později si doplnil vzdělání v ekonomii. V komunální politice působí více než 10 let. Zajímá se o problematiku suburbanizace obcí v zázemí Prahy a usiluje o prosazení systémových řešení problémů malých obcí v zázemí velkých měst. Je velmi aktivní v otázce řešení nedostatečné kapacity mateřských a základních škol. Od roku 2012 je opozičním krajským zastupitelem a předsedou společného klubu zastupitelů za STAN a TOP09. 
Jako současný starosta obce Dolní Břežany usiluje především o zvyšování životního standardu v regionu Dolnobřežanska. Ve své funkci přesměroval vývoj obce od monofunkční noclehárny k plnohodnotné a živé obci, která je dnes atraktivní pro její obyvatele i pro návštěvníky. Dolní Břežany v letošním roce uspěly v mezinárodní soutěži Kvetoucích sídel Evropy.
V minulosti se Věslav Michalik věnoval vědecké činnosti, publikoval řadu článků v mezinárodních odborných časopisech. Své vědecké kontakty využil při umístění prestižní vědecké investice, mezinárodního laserového centra ELI, do České republiky a Dolních Břežan. 
Působil rovněž v manažerských funkcích v bankovnictví. Je ženatý a má dvě dospělé děti.