Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Archiv voleb Volby Poslanecká sněmovna 2013 Kandidáti STAN na kandidátní listině TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 10. Ing. Petr Digrin, Ph.D., - starosta města Mníšek pod Brdy, člen správní rady Magdaléna, o.p.s.

10. Ing. Petr Digrin, Ph.D., - starosta města Mníšek pod Brdy, člen správní rady Magdaléna, o.p.s.

Ing. Petr Digrin, Ph.D.

42 let

narodil se 5. 10. 1970, vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Nyní zastává funkci starosty města Mníšek pod Brdy. V obci se zasadil o dostavbu kanalizace a získal finance z operačních programů pro zvýšení kapacity ve školce či rekonstrukci náměstí. Dále se zasloužil o vybudování nového sportovního hřiště základní školy a nové učebny v základní umělecké škole. „Chci se věnovat oblasti školství. Budu pracovat na tom, aby se zlepšily podmínky na středních školách, a to hlavně po stránce vybavení a technického stavu budov,“ říká o své kandidatuře.

 
Petr Digrin pracoval jako interní doktorand na České zemědělské univerzitě v Praze. Později podnikal v oblasti informačních technologii a taktéž vykonával funkci zástupce ředitele Správy státních hradů, zámků a zahrad severní Moravy. Je ženatý a má dvě dcery. Volný čas věnuje rodině, s níž rád chodí do přírody a jezdí na kole. Rád čte knihy různých žánrů a zajímá se o historii.