Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Archiv voleb Volby Poslanecká sněmovna 2013 Kandidáti STAN na kandidátní listině TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 29. Ing. Vojtěch Krauz - starosta obce Mečeříž, předseda MAS Mladoboleslavský venkov, o.p.s.

29. Ing. Vojtěch Krauz - starosta obce Mečeříž, předseda MAS Mladoboleslavský venkov, o.p.s.

Ing. Vojtěch Krauz

68 let

narodil se 23. 10. 1944 v Praze, vystudoval Agronomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze. Od roku 1999 působí jako starosta obce Mečeříž. V této funkci se zasloužil 
o prodloužení vodovodu do nové zástavby, rekonstrukci dešťové kanalizace a veřejného osvětlení a zateplení mateřské školky. Mezi jeho další počiny patří výstavba dětského hřiště nebo revitalizace návsi a jejího okolí. Nyní zastává i funkci předsedy MAS Mladoboleslavský venkov, o.p.s. 
Vojtěch Krauz se dříve věnoval agronomii. Posléze pracoval jako realitní poradce v oblasti pozemkového inženýrství. Je ženatý, má čtyři dospělé děti a jedenáct vnoučat. Volný čas tráví s rodinou. Mezi jeho zájmy patří auta, motocykly a stromy. Rád cestuje a věnuje se filosofii.