Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Archiv voleb Volby Poslanecká sněmovna 2013 Kandidáti STAN na kandidátní listině TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 3. Ing. Věra Kovářová - překladatelka, ředitelka obecně prospěšné společnosti

3. Ing. Věra Kovářová - překladatelka, ředitelka obecně prospěšné společnosti

Ing. Věra Kovářová
49 let

Věra Kovářová (49), bývalá vrcholová sportovkyně (dorostenecká basketbalová mistryně republiky) vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor zahraniční obchod a dvouleté manažerské postgraduální studium na European Business School Prague (Master of International Management).  Absolvovala doplňkové studium právní němčiny na Univerzitě Karlově. Pracovala jako překladatelka a učitelka německého jazyka.  Jako starostce obce Chýně se jí podařilo získat finanční prostředky na investice na ČOV, rozšíření školy, nové chodníky i přírodní park. Je zastánkyni živého venkova, která probudila k životu kulturní a spolkový život ve své obci. Je duší pěveckého sboru Chláchol a ředitelkou obecně prospěšné společnosti „Chýňská o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé“, která navazuje na činnost OS ARBOR, ve kterém též působila.

Je zastupitelkou obce Chýně, zastupitelka Středočeského kraje, je členkou předsednictva Sdružení místních samospráv ČR. Stojí v čele středočeské organizace hnutí „Starostové a nezávislí“ (STAN).  Mezi její úspěchy patří organizace Petice proti výstavbě logistického centra v Chýni, díky níž se podařilo zabránit jeho výstavbě. Ve Středočeském kraji organizovala Petici proti zrušení Masarykova nádraží či Petici proti rušení autobusových spojů (tzv. Rathův Škrtobus). Ve středočeském Výboru pro dopravu se zaměřuje na zlepšení veřejné dopravy a dopravní obslužnosti.

Bojovala za přijetí novely zákona o rozpočtovém určení daní (RUD), která odstranila diskriminaci ve financování menších obcí a měst.„Chci využít svých zkušeností z komunální a regionální politiky v oblasti čerpání evropských dotací, jsem pro zachování stávající dostupnosti veřejných služeb. Budu usilovat o přijetí zákona o tzv. dětských skupinách a o podporu zkrácených úvazků pro ženy s malými dětmi,“ komentuje svou kandidaturu do Poslanecké sněmovny Věra Kovářová.

Nyní pracuje jako ředitelka o.p.s., jako překladatelka a lektorka německého jazyka. Je vdaná, má jednu dceru, manžel je architekt.  Ve volném čase hraje na flétnu, ráda plave, poznává krásy svého kraje či pracuje na zahradě.

Osobní motto: Vlastní spokojenost pramení z práce pro druhé.