Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Jarmila Stawaritschová (30)

Jarmila Stawaritschová (30)

Razíme úctu k lidem. Víc, než si myslíte.

Dvaačtyřicetiletá Jarmila Stawaritschová věnuje práci pro lidi ve svém okolí tolik úsilí, že byla před dvěma lety nominována vlastními spoluobčany do soutěže Starosta roku. Starostkou Čelechovic na Hané je už šestým rokem a po úspěchu na obecní úrovni se rozhodla kandidovat také do krajského zastupitelstva. V případě zvolení bude v krajském zastupitelstvu prosazovat snížení administrativní zátěže pro obce a větší metodickou pomoc obcím ze strany krajského úřadu. Dále bude podporovat regionální produkty, zachování základních škol v obcích a vytváření kvalitních životních podmínek pro všechny generace.

Před vstupem do komunální politiky pracovala dlouhá léta jako farmaceutická laborantka. Se svým manželem, uměleckým kovářem má tři děti a její kladný vztah nejen k vlastním dětem dokládá skutečnost, že v minulosti založila klub maminek na mateřské dovolené Krteček. Ve volném čase ráda čte, holduje výletům do přírody jak na kole, tak pěšky.

O svém vztahu ke společnosti říká: „Přála bych si, aby se mezi lidi vrátila úcta člověka k člověku, ke stáří, k vytvořeným hodnotám, abychom se opět naučili říkat obyčejná slovíčka jako dobrý den, nashledanou, děkuji a prosím. Abychom se na sebe usmívali a šířili kolem sebe i sami v sobě dobrou, pozitivní náladu a obyčejné lidské teplo.“