Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Jiří Řezníček (20)

Jiří Řezníček (20)

Energie pro budoucnost jsou naše děti a příroda. Víc, než si myslíte.

Sedmačtyřicetiletý Jiří Řezníček věří, že s úsměvem jde všechno lépe. Své starostování v obci Tučín tak nebere pouze jako povinnost a snaží se k němu pozitivně přistupovat. Jeho komunální aktivita už nyní přesahuje hranice obce díky jeho působení v Místní akční skupině Záhoří-Helfštýn nebo v mikroregionu Pobečví. Koncem letošního roku by ji rád rozšířil také na půdu krajského zastupitelstva. „Nemám rád závist, korupci a nespravedlnost, proto bych rád v krajském zastupitelstvu  prosazoval rovné příležitosti pro všechny,“ říká kandidát.

Práce na úřadě není ovšem jediná, kterou Jiří Řezníček přispívá ke společenskému rozvoji ve svém okolí. Již od osmnácti let se podílí na organizaci dětských letních táborů a kulturních a sportovních akcí v obci se aktivně účastní také obě jeho dcery. S jeho láskou k táborům se pojí také obliba country, folku a turistiky vůbec. Organizačně se podílí také na přípravách trampského festivalu. Za velké životní úspěchy, kterých dosáhl se spoluobčany, považuje vítězství Tučína v soutěži Vesnice roku 2009 a druhé místo v téže soutěži na evropské úrovni o rok později.

Ke své společenské angažovanosti říká: „Mám rád, když se lidé baví, proto rád organizuji, nebo se podílím na organizaci akcí pro veřejnost.“