Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Blanka Kolečkářová (4)

Blanka Kolečkářová (4)

Starosta se stará i na kraji. Víc, než si myslíte.

Pětačtyřicetiletá Blanka Kolečkářová se během svého života několikrát stěhovala, takže o sobě ráda říká, že je všudezdejší. I proto se pro ni stala osudovou záležitostí komunální politika, která ve všech částech země provází a oslovuje občany. V současnosti pracuje druhé volební období jako starostka Držovic, o jejichž osamostatnění se na žádost tamních občanů sama výrazně zasadila. Protože její zájem o politiku a občanskou společnost nekončí na hranici obce Držovice, rozhodla se v letošních podzimních volbách kandidovat do krajského zastupitelstva. Nejen zde by se ráda zasadila o to, aby lidé přestali vnímat politiku negativně.

Kromě svých spoluobčanů se Blanka Kolečkářová věnuje také své rodině. Miluje slovácký folklór a toulky přírodou se svými nejbližšími, při kterých si ráda zahraje na kytaru. U té ovšem její láska k hudbě nekončí, zahraje také na klavír, či varhany. Za svou práci byla svými spoluobčany odměněna nominacemi v soutěžích Starostka roku 2010, nebo Žena regionu 2012.

O politice v české kotlině říká: „Politika je věc, která se dotýká denně nás všech, neboť každý z nás je občanem nějaké vesnice či města. Věřím, že - pokud se do politiky dostanou takoví lidé jako pracovití, stateční a nadšení starostové - bude politika opět na dobré úrovni a lidé si politiků začnou znovu vážit. Vždyť starosty a lidi aktivní v komunální politice, každý z nás zná, protože s nimi bydlí v obci či městě.“