Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Ing. Zdeněk Potužák (12)

Ing. Zdeněk Potužák (12)

Místní politici znají potřeby svých občanů. Víc, než si myslíte.

 

Sedmapadesátiletý Zdeněk Potužák považuje za svůj největší životní úspěch svou vlastní rodinu a nejbližší přátele. Protože mu osud lidí žijících v jeho okolí není lhostejný, pustil se do komunální politiky a poslední dva roky pracuje jako starosta Litovle. Aby mohl prosazovat další rozvoj litovelského regionu, rozhodl se kandidovat v podzimních volbách do krajského zastupitelstva. V krajském zastupitelstvu bude prosazovat užší spolupráci kraje s obcemi a orientaci finančních zdrojů podle základních potřeb jednotlivých obcí a měst. Rád by dosáhl svým politickým konáním toho, aby mladá generace neutíkala z opomíjených malých měst a obcí do měst velkých.

Zkušenosti s vedením lidí a s odpovědným nakládáním s penězi nemá Zdeněk Potužák pouze z litovelské radnice. V minulosti působil jako vystudovaný ekonom v několika velkých firmách včetně Komerční banky. Mluví rusky a anglicky a ve volném čase hrává pétanque, jezdí na kole, či na lyžích, případně relaxuje na zahrádce nebo při tanci.

Ke své kandidatuře říká: „Obce musí umět hospodařit s tím, co mají, lidé znají své zastupitele a dávají jim důvěru ve volbách. Reprezentace obcí by proto měla být účastna na vedení krajů a státu. STAN  je  stabilní silou, se kterou jsou občané  bezprostředně ve styku ve svých obcích, a zná jejich potřeby.“