Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Ing. Jana Němečková (10)

Ing. Jana Němečková (10)

Slušní lidé si zaslouží lepší život. Víc, než si myslíte.

Padesátiletá Jana Němečková vstoupila do politiky s cílem připravit sobě a svému okolí lepší podmínky pro spokojený a kvalitní život. Dvanáct let působila úspěšně v pozici starostky obce Libina, kde nyní pokračuje v komunální politice na postu místostarostky. Své mnohaleté zkušenosti a osvědčené schopnosti z vedení obce by ráda zúročila i v krajském zastupitelstvu, do kterého na podzim kandiduje. V případě úspěchu ve volbách se jako krajská zastupitelka zaměří na pomoc sociálně slabým a nepřizpůsobivým občanům. „Mladým lidem na sociálních dávkách či na podpoře bych osvětou, jak je důležité cítit se užitečnými, ukázala, že "práce šlechtí," jak říkali králíci z klobouku, a snažila se pozvednout jejich sebevědomí,“ říká k tomuto tématu kandidátka. Dále bude v oblasti zdravotnictví prosazovat terénní a ambulantní služby seniorům i občanům s tělesným postižením nebo dostatečné psychologické vzdělání lékařů, aby dokázali lépe porozumět svým pacientům.

Vystudovaná stavební inženýrka Jana Němečková začínala s komunální politikou jako zastupitelka ihned po revoluci. Svůj kladný vztah k lidem ve svém okolí si budovala už od útlého mládí jako jedna ze sedmi dětí svých rodičů a sama později se svým manželem zplodila tři, dnes už odrostlé a patřičně vychované děti. Dlouhodobě se vzdělává četbou různé literatury, která má za cíl přinést svým čtenářům lepší pochopení života a vyšší vnímavost k názorům a potřebám ostatních lidí.

Ke svému dosavadnímu působení v komunální politice říká: „Podařilo se nám snížit dluhy obce po osmi letech na méně než třetinu, přestože investice zaznamenaly více jak trojnásobný nárůst. Pokud by takto dokázali hospodařit naši zákonodárci v minulých 20 letech, nemohl by státní dluh narůst do tak obrovských rozměrů (150 tis. Kč na občana) a nemusel by být odmazáván na úkor potřebných investic.“