Hlavní stránka Mladá Boleslav Kandidáti Jiří Štěpánek

Jiří Štěpánek

Jiří Štěpánek
Chci s vámi žít v moderním a bezpečném městě. Řešit aktivně neúnosnou dopravní situaci. Dále se chci zasadit za jednodušší komunikaci s úřady, přístupnou i seniorům.

moderátor,
OSVČ

Starostové a nezávislí člen hnutí Starostové a nezávislí

Ač rodák z Lysé nad Labem, byla jeho osudovým městem Mladá Boleslav. Úspěšně zde odmaturoval na Střední průmyslové škole jako technolog. A přidal ještě jednu maturitu na Střední ekonomické škole v oboru Výpočetní technika a zpracování informací. V době studií získává svou přezdívku „Štěpo“. Jako student vydává svůj samizdat o zahraničních stanicích „Rádio“ a přispívá do školních časopisů Ventil a Ekonomík. Také o velkých přestávkách oživuje spolu se spolužákem školní rozhlas vlastním pořadem. V listopadu 1989 je členem revolučního výboru studentů středních škol v Mladé Boleslavi. Jeho společenské aktivity se na začátku devadesátých let přetavují do jeho podnikání.

V roce 1994 je osloven, aby pomohl budovat soukromé rádio v Boleslavi. Jeho rádiový sen se stal v březnu 1995 skutečností a během následujících let se z moderátora stává hudební dramaturg a později i programový ředitel. Buduje nejen značku rádio Delta, ale také částečně Jizera. Řídí tým moderátorů a zpravodajců. Vymýšlí pořady a marketingové strategie. Realizuje mnoho kulturně společenských akcí. A to nejen pro samotné posluchače. „Miluji práci s lidmi a pro lidi. Jsem rád, když se usmívají a mají díky mé práci lepší den. Miluji tvůrčí práci“, říká s radostí. Je historicky jediným, kontinuálně zaměstnaným člověkem v historii soukromého vysílání na Boleslavsku.

Jeho jméno je spojeno s desítkami rádiových hudebních pořadů a stovkami rozhovorů. Několik let vysílal v nejposlouchanějším čase jako ranní moderátor. Posluchači znají i jeho úspěšné pořady, které produkoval a uváděl až do konce rádia Kiss Delta v roce 2017. Jako DJ Jiří „Štěpo“ Štěpánek zvítězil (čtyřikrát v řadě) ve čtenářské anketě Deníku „Otík“ v kategorii „regionální DJ roku“. Má stále stovky přátel v českém a slovenském showbusinessu. Přímé kontakty v zahraničí.

Jako Event manager má za sebou práci na mnoha společenských a městských projektech. Také produkční práci pro mnohé organizace a firmy. Podniká v marketingu a realizuje se jako copywriter. Natáčí rozhlasové spoty a TV voiceovery.

S manželkou Monikou, kterou potkal kde jinde než v rádiu, má dvě děti. Moniku Karglovou a její skvělou hudební rodinu je asi boleslavákům zbytečné představovat. To by bylo na další kapitolu.

Po téměř třiceti letech od své krátké listopadové revoluční iniciativy se Jiří k politice vrací. Chce vrátit městu a jeho lidem vše, nejen za splněný rádiový a životní sen. Chce, aby společně s nimi aktivně žil v moderním a bezpečném městě. 


Fotogalerie