Hlavní stránka Mladá Boleslav Kandidáti Jakub Helis

Jakub Helis

Jakub Helis
Kandiduji v Mladé Boleslavi za Starosty a nezávislé jako číslo 27.

OSVČ

Jmenuji se Jakub Helis a je mi dvacet sedm let. Sedmadvacítka je také číslo, za které za Starosty a nezávislé kandiduji v Mladé Boleslavi a stejně jako název našeho města, jsem tedy i já hlavně „mladý“. I přestože v současnosti pracuji v Praze v televizním a filmovém průmyslu, celý život jsem vyrůstal v Boleslavi, kde se mi také dostalo jak základního, tak středoškolského vzdělání. Základní vzdělání jsem absolvoval na 1. základní škole a následně jsem chodil na Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavi.

Už od žákovských let jsem se aktivně zapojoval do studentských organizací dětí a mládeže, které se chtějí aktivně podílet na veřejném dění a není jim jedno, co se v jejich okolí děje. Byl jsem u toho, když se zakládal městský parlament dětí a mládeže v Mladé Boleslavi.

Mým cílem je proto oslovit především mladší generace svých spoluobčanů, aby nebyli lhostejní k politickému dění okolo sebe a aktivně se zapojili do řešení problémů, které jim dělají starosti.

Dále bych se rád zabýval kulturním děním v Mladé Boleslavi, neboť jsem vystudoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku a posledních 10 let se pohybuji v tomto odvětví.

,,Čerpejme z vědění starších, važme si jejich zkušeností, ale nebojme se mít vlastní názor a vyslovit jej nahlas. Vaším názorem je i Váš hlas a jen ten vede ke změně. Neházejte proto vaše starosti za hlavu, řešte je, ale hlavně – buďte mladí a nezávislí.''