Hlavní stránka Mladá Boleslav Kandidáti Jaroslav Šebek

Jaroslav Šebek

Jaroslav Šebek
Kandiduji v Mladé Boleslavi
za Starosty a nezávislé
jako číslo 4.

jednatel městské společnosti, radní města,
skaut

Narozen: 1955
bydliště: Městská část Čejetice

Starostové a nezávislí člen hnutí Starostové a nezávislí

Od 9 let žiji v Mladé Boleslavi, kam jsem se s rodiči přestěhoval z Lomnice nad Popelkou. V Boleslavi jsem absolvoval základku, odmaturoval a také se vyučil automechanikem. Do konce roku 1989 jsem pracoval ve ,,škodovce“ na nejrůznějších pozicích (garážmistr, vedoucí strojního oddělení Hasičského sboru, technik a školitel  Školícího střediska robotizace). Po Sametové revoluci jsem podnikal (Nakladatelství Šebek a Pospíšil), deset let zastával funkci vedoucího výroby ve společnosti PROSEAT a od roku 2007 jsem byl obchodním manažerem ve společnosti Dragon Internet. Nyní, již čtyři roky vykonávám funkci jednatele městské společnosti Parkovací domy Mladá Boleslav, s.r.o.

V roce 1968 jsem se stal členem 8. oddílu vodních skautů Mladá Boleslav, tam získal přezdívku Bubla a v letech 1983 – 2020 oddíl vedl. Za totality byl oddíl zájmovým útvarem MěDPM a pracoval jako Mladí ochránci přírody, později Bobří oddíl. Dnes je nejsilnějším oddílem v okrese s mnoha úspěchy, např. mistrovskými tituly ČR na vodě, nepřetržitě vydávaným oddílovým časopisem Kim a zahraničními expedicemi.

Za totality jsem také hodně spolupracoval s Jaroslavem Foglarem a Jiřím Navrátilem, pozdějším starostou Junáka.

V roce 1976 jsem se oženil, a s manželkou Radkou máme dvě dospělé děti, Martin je inženýrem v oblasti IT, dcera učí v mateřské škole. 

Mezi mé největší záliby kromě manželky, pejska Mikiho, vnoučat, divoké vody a lyžování patří zejména  knihy, umění a cestování.

Stal jsem se také autorem a spoluautorem knih o našem městě. Třetí, s názvem ,,Když Boleslav začala vonět benzinem“, vyjde v polovině září letošního roku.

Právě na cestách po celém světě jsem poznal, že nemožné je možné.
A v oddíle vždy razil heslo : Chtěl bych, neznamená nic. Chci, tvoří divy!
A také: I za mraky svítí slunce!