Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy STAN zastupitelé a zastupitelky se školili v Olomouci

STAN zastupitelé a zastupitelky se školili v Olomouci

7. 11. 2022

Politické hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ je známé tím, že jeho základem jsou obce a komunální politika obecně. Proto dlouholetý starosta obce Pacov na Pelhřimovsku a současně 1. místopředseda hnutí a poslanec Lukáš Vlček, zahájil svou tour po regionech se seminářem pro nově zvolené komunální politiky. Prvním z krajských měst, kde se noví zastupitelé a zastupitelky setkali, je Olomouc.

Seminář pro nové zastupitele v Olomouci.

Seminář pro nové zastupitele v Olomouci.

Dvouhodinové školení dalo zastupitelům zákonný základ o obecním zřízení a ujasnilo hlavní kompetence člena zastupitelstva. Probíraly se také metody a techniky zapojení veřejnosti. Zazněly majetkové, finanční a rozpočtové otázky. Samostatnou kapitolou byly strategické dokumenty jako nástroje řízení obce.

„Uvítal jsem možnost takového školení pro zastupitele, protože předané zkušenost, tipy a nápady zkrátka v zákoně o obcích nenajdeme“ hodnotil setkání Michal Ondra, zastupitel v Hranicích a současně člen krajského výboru STAN v Olomouckém kraji.

Z Litovle přijeli hned tři zastupitelé, jednou z nich byla Alice Hemerková Bittnerová: „Cením si toho, že se školení konalo v Olomouci. Obzvláště s nabitým programem školitele, který je zároveň poslancem. Je důležité sdílet zkušenosti a propojovat centrální úroveň s regiony.“

Dalším krajským městem, ve kterém bude pokračovat tour Lukáše Vlčka po regionech se seminářem nových zastupitelů a zastupitelek, je Ústí nad Labem dne 8. 11. 2022. 

Autor: Alena Hálková