Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Náš senátor

Náš senátor

MAREK OŠŤÁDAL - hanácké senátor. 

Marek Ošťádal se stal senátorem obvodu č.66 - Olomouc. V prvním kolem získal 10 222 a 26,6 %, ve druhém kole získal suverénní vítězství: 14.006 hlasů (68,76 %).

„Chtěl bych Vám chtěl upřímně poděkovat za vše, co jste mi na napsali, za vše, co jste mi řekli, když jsme se potkávali a za vše, co jste pro zdárný konec této Hanácké mise udělali. Nejsem protřelý politik, jsem jen člověk s dobrým úmyslem, který je přesvědčen, že i slušné jednání dokáže měnit svět. Na obci mi to doposud vycházelo, musí to jít i v Senátu,“ Marek Ošťádal, Hanák jak poleno. 

 

Marek Ošťádal se téměř tři desítky let se snaží připomínat, v čem je region Hané krásný a originální - hraje a zpívá v kapele Stracené ráj, která zpívá pouze v hanáčtině, pořádá s kamarády v obci hudební festivaly, podílel se na tvorbě učebnice hanáčtiny pro základní školy, která si získává na popularitě.

Znát ho můžete i z Rádia Haná, kde pod přezdívkou Pepin z Hané uváděl několik let zábavné příběhy z naší oblasti.
Kromě toho je od roku 2010 starostou obce Náklo. 

Jeho cílem nikdy nebyl vlastní prospěch, ale prospěch jeho okolí, jeho regionu. Říká, že ať už bude senátor či ne, vždy bude dělat vše pro to, aby o Hané a všem, co je s ní spojeno, bylo ve světě slyšet.

V Senátu chce být něco jako spojka mezi Hanou a státními úřady v daleké Praze. Ze zkušenosti starosty obce ví, že jsou v Praze naše zájmy v mnoha ohledech přehlíženy.

Marek Ošťádal - hanácké senátor na FB. 

www.marekostadal.cz

Senátor Marek Ošťádal.

Kontakty:
Patrik Kuba, asistent senátora 
tel.: 773 161 096
e-mail: patrik.kuba@gmail.com

Kancelář v Nákle
Libuše Literová, asistentka senátora
Tel: 608 915 969
e-mail: asistentka@marekostadal.cz