Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Náš hejtman

Náš hejtman

Ing. Josef Suchánek (STAN) - hejtman Olomouckého kraje.

Hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen náš lídr kandidátky za koalici PIRÁTI A STAROSTOVÉ.


 

Mám rád svou práci. Stále věřím v možnost slušnější politiky na všech úrovních a vím, že v menších obcích taková většinou je. Švindlovat se nemá ani doma, ani v práci, ani v politice. Mám rád přírodu a včelařím. S oblibou vyrážím na kolo, na lyže, na vodu, hraji badminton a poslouchám dobrou hudbu. Chtěl bych realizovat slušnější krajskou politiku, tzn. politiku bez klientelismu. Politiku v souladu se zdravým rozumem, ve prospěch obyvatel Olomouckého kraje. 

Chtěl bych realizovat slušnější krajskou politiku, tzn. politiku bez klientelismu. Politiku v souladu se zdravým rozumem, ve prospěch obyvatel Olomouckého kraje. Chci realizovat program STANu, zejména v oblasti ochrany přírody, boje se suchem a ekologie.


Kdo je Josef Suchánek?
 
Je úspěšný manažer, který má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodní prodejny Makro ČR nebo skupina internetových obchodů Vltava Stores. Naposledy pracoval jako ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. Dlouhodobě se zabývá řízením lidí a projektů. Hovoří dobře anglicky.

Od roku 2018 je členem hnutí Starostové a nezávislí. Do politiky ho přivedlo přání posouvat věci vpřed a pomáhat měnit Olomouc a její okolí k lepšímu. V březnu 2020 byl zvolen lídrem společné krajské kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ a po úspěšných volbách se 30. října stal hejtmanem Olomouckého kraje. Mezi jeho koníčky patří chalupaření, včelaření, příroda, sport a hudba.


Vážení přátelé,
ještě jednou děkuji všem za projevenou důvěru. Velmi si jí vážím a zároveň cítím velký závazek vůči voličům, kteří nám dali svůj hlas. Volba hejtmana a krajské rady, která proběhla na ustavujícím zastupitelstvu v pátek 30. října, patrně vstoupí do dějin zajímavostí způsobem volby na dálku. Bylo zvláštní, že jsem nemohl v tento den být fyzicky přítomen v jednacím sále stejně jako další kolegové a kolegyně.

Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje


Hejtman Josef Suchánek na FB.