Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Naši poslanci

Naši poslanci

Ing. Hana Naiclerová, MBA

Poslankyně PSP ČR, ekonomka, protikorupční bojovnice, bývalá zastupitelka města Prostějova, 49 let

Ekonomka a máma tří dětí byla sedm let zastupitelkou Statutárního města Prostějova a členkou majetkoprávní komise Olomouckého kraje. Více než 25 let podnikám v oboru financí, účetnictví a daňového poradenství. Jsem přesvědčena, že změna ve vedení naší země je nutná. Do politiky jsem vstoupila proto, abych dokázala, že transparentní hospodaření, férové smlouvy a nulová korupce není sci-fi, ale základ pro spokojený život občanů. V roce 2019 jsem od Nadačního fondu proti korupci obdržela Cenu za odvahu. Více zde: naiclerova.cz

Společně chci prosadit změnu současného směřování naší země, chci se spolupodílet na úpravě legislativy ve prospěch funkčního celku a ne ve prospěch vybraných jednotlivců či zájmových skupin. Chci zabránit netransparentnímu hospodaření státu, jehož jsme v současnosti svědky. Chci podpořit malé a střední podnikatele, protože to je základ, na kterém se má stavět.

Chci se podílet na obnově důvěry lidí ve vládu této země. Aktivně spolupracovat se spolukandidáty a členskou základnou na předkládání návrhů zákonů v souladu s koaliční smlouvou a volebním programem. Chci prostě přiložit ruku k dílu k vytvoření funkčního systému, bojovat proti korupci, lžím a špatnému hospodaření s veřejnými prostředky.

Kontakty:
Poslankyně Ing. Hana Naiclerová, MBA
 


Ing. Tomáš Müller

Poslanec PSP ČR, emeritní starosta obce Nová Hradečná, krajský zastupitel, jeden ze zakládajících členů hnutí STAN v Olomouckém kraji,  55 let

První kontakt s politikou jsem měl během sametové revoluce, kdy jsem působil ve studentském hnutí. Po revoluci však byla spousta věcí jinak, než jsme čekali, což byl také důvod vstoupit do komunálu. Myslím, že můj příběh je takovou až klasikou mezi lidmi z hnutí STAN – s kamarády jsme byli nespokojení se situací na radnici, tak jsme poskládali komunální kandidátku a hned v prvních volbách porazili komunisty i ODS. Tak jsem se stal starostou své obce Nová Hradečná poprvé. Od té doby jsem byl zvolen již pětkrát.

Myslím, že zkušenost z komunálu může být větší výhodou, než si lidé uvědomují. Na vesnici se musíte domluvit se všemi. I s těmi, kdo s vámi opravdu nesouhlasí. A mám pocit, že toto ve sněmovně spousta lidí neumí – že se nevedou kultivované diskuze a že názory ostatních nejsou často vůbec vyslyšeny. Já si stojím za tím, že komunikace je základ. Možná i proto jsme získali cenu Vesnice roku v Olomouckém kraji. Snažíme se totiž lidi propojovat, podporujeme menší spolky a všichni společně otevřeně mluvíme o palčivých tématech. Snažíme se naši obec rozvíjet odspodu a věřím, že se nám to daří.

Hlavním tématem, které bych chtěl řešit, je rozhodně životní prostředí. V naší obci jsme neblahý stav české krajiny pocítili z první ruky, když na nás přišly povodně. Naše krajina již není schopna zadržovat vodu, což je do budoucna velký problém. Přál bych si, abychom se k přírodě chovali šetrně, abychom využívali principy cirkulární ekonomiky a udržitelné mobility. Zkrátka aby se tu žilo dobře i za pár desítek let.

Věřím, že změnou doma můžeme přispět ke změně ve světě.

Kontakty:
Poslanec Ing. Tomáš Müller