Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Podporují nás

Podporují nás

Tania le Moigne

Ředitelka Google Česká republika

Podporuji: Jana Farského

Honza Farský je skvělý a silný lídr. Moc si ho vážím a držím mu palce. Sto takových a žijeme v jiné zemi.

Dana Drábová

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Podporuji: STAN

Starostové a nezávislí mnohokrát ukázali, že dokážou spravovat města, obce a kraje zodpovědně a s velkou osobní odvahou. V té straně jsem poznala lidi, kterým věřím a o kterých vím, že je na ně spoleh. Ona totiž politika není žádná jaderná věda, nejlépe se v ní uplatní obyčejný zdravý rozum. A ten Starostové mají.

Miroslav Bárta

Egyptolog

Podporuji: STAN

Petra Gazdíka z hnutí STAN jednoznačně podporuji zejména proto, že pro mě má legitimitu, má vizi a ví čeho a jak chce dosáhnout.

Jiří Mádl

Herec a režisér

Podporuji: Jana Farského

Honza Farský je silný politik, který nemusí svou sílu nijak demonstrovat. Postupuje chytře, nepodbízivě a neokázale. Myšlenka řídit stát jako obec je konečně trefný model pro zemi naší velikosti a charakteru.

Petr Velev

Výkonný ředitel Nadace Tomáše Bati

Podporuji: Vlastimila Jansu

Pan Vlastimil Jansa je dle mého soudu slušný a pracovitý člověk. Spolupracuji s ním již několik let a vím, že za ním zůstává smysluplná práce konaná ve prospěch lidí. Prokázal, že je schopným politikem i manažerem. Cením si na něm, že vyznává zdravé baťovské názory. Myslím si, že s těmito vlastnostmi bude ve sněmovně našim důstojným zástupcem. Podpořte jeho kandidaturu v parlamentních volbách, aby mohl dále pracovat ve prospěch nás všech.

Roman Bělor

Ředitel mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro

Podporuji: STAN

Jsem přesvědčen o tom, že Starostové a nezávislí mají největší šanci naplnit naděje mnohých z nás, kteří postrádáme na pravém středu politického spektra čitelný a perspektivní liberální subjekt. Oceňuji to, že se jedná o politickou sílu budovanou trpělivě zdola s akcentem na občanský postoj jednotlivce a potřebu jeho aktivní role ve společnosti. Věřím v nezbytnost systematické a efektivní spolupráce obcí, měst a regionů se státem, kterou STAN prosazuje. Líbí se mi proevropská orientace STAN, jednoznačně upřednostňující naši aktivní diplomacii před kverulantstvím a populistickou negací našeho evropanství. STAN má moje sympatie a v blížících se parlamentních volbách může s mý m hlasem počítat.

Alexander Hemala

Televizní hlasatel a moderátor

Podporuji: STAN

Většinu svého života jsem vstupoval do života občanů zprostředkovaně přes televizní obrazovku. Když jsem skončil s prací hlasatele, věnoval jsem se různým činnostem. Kromě jiného jsem také působil čtyři roky jako zastupitel. V té době jsem pochopil nejen to, co práce starostů a dalších zastupitelů obnáší, ale i kolik různých problémů musí nepřetržitě řešit, v jak blízkém kontaktu jsou s občany a jaký přehled o správě věcí veřejných musí mít. Navíc je jejich konání podrobováno doslova každodenní kontrole ze strany občanů, což je pro mě zásadní.

Dalibor Dědek

Podnikatel a filantrop

Podporuji: STAN

Během těsnější spolupráce se Starosty jsem si potvrdil, že jsou to slušní a schopní lidé, kteří mají reálnou zkušenost s politikou. Jsou za nimi vidět prosperující obce a města, a tak by se měli dostat do parlamentu. V nadcházející kampani budu zapáleně přesvědčovat lidi, aby volili Starosty a nezávislé.

Luboš Dobrovský

Novinář, disident a politik

Podporuji: Víta Rakušana

Pokud chceme mít ve Sněmovně zastupitele s praktickou znalostí našich občanských potřeb, pokud chceme, aby potřeby rozvoje naší společnosti odpovídaly také potřebám vyšších celků, tedy měst a krajů, pokud chceme, aby tyto potřeby a zájmy odpovídaly takovému stavu státu, který je podporovatelem občana, jeho svobody a jeho odpovědnosti, měli bychom mít ve Sněmovně co nejvíce těch, kdo mají zkušenost z komunální politiky. Jednoho takového znám. Zasloužil se o Kolín jako jeho starosta, v krajských volbách mu voliči přidali starost o středočeský kraj jako zástupci hejtmanky. Velmi by nám voličům prospělo, kdybychom ho k tomu ještě ve volbách parlamentních, poslali do Sněmovny. Bylo by tam méně slov, a více nám voličům prospěšných činů. Ten, o kom mluvím, a koho podporuji, se jmenuje Vít Rakušan a kandiduje za Starosty.

Miroslav Singer

Emeritní guvernér ČNB

Podporuji: Vlastimila Jansu

Fandím Vlastimilu Jansovi.

Václav Kopta

Herec

Podporuji: Jana Lacinu

Jmenuju se Václav Kopta a budu volit Jana Lacinu. V životě jsem se vždy rozhodoval na základě osobní zkušenosti, nikoli na základě toho co mi kdo doporučil, vnutil, nebo nadiktoval. Pokaždé se mi to vyplatilo. V současné politice ze všeho nejvíc postrádám SLUŠNOST - proto budu volit Jana Lacinu a Starosty. Některé problémy mají překvapivě snadná řešení.

Jiří Růžička

ředitel Gymnázia Jana Keplera

Podporuji: STAN

Bylo těsně před komunálními volbami v roce 2014. Na jakési besedě zástupci jednotlivých stran představovali své programy a také sami sebe. Téměř nikoho z nich jsem neznal a jako politický nováček jsem se zájmem sledoval nejen to, o čem je řeč, ale jako učitel i to, jak kdo mluví. Opravdu mě zaujal mladší tmavovlasý chlapík. Mluvil jasně, nahlas, na otázky odpovídal přímo, nekličkoval a jeho názory i postoje mně byly blízké… Dnes už vím, kdo ten chlápek byl, a také vím, že jsem se nemýlil, když jsem si ho představil jako schopného a šikovného politika. Ano, byl to Honza Lacina. Přes něj jsem poznal pracovité hnutí Starostů a nezávislých, jehož podpora loni významně přispěla k mému zvolení v senátních volbách.

Zuzana Ceralová Petrofová

prezidentka společnosti PETROF

Podporuji: Denise Doksanského

"Tak jak sleduji politickou scénu, je mi dlouhodobě sympatické hnutí Starostové a nezávislí (STAN), jehož volebnímu programu rozumím a navíc je v něm mnoho slušných lidí, některé z nich znám osobně. Jedním z nich je Denis Doksanský, ředitel Centra Sion, který je č. 6 na kandidátce STANu v Královéhradeckém kraji. Znám ho mnoho let a má mou důvěru a podporu. Vážím si ho jako člověka, všichni víme, co dokázal v nestátním školství a jaký ohromný přínos mají jím pořádané akce nejen pro Hradec, ale i pro mezinárodní scénu. Pokud by v politice mohlo být tolik slušných lidí jako on, měli bychom se všichni lépe. V jeho vstupu do politiky mu budu samozřejmě fandit."

Jaroslav Bednář

hokejista, kapitán týmu Mountfield Hradec Králové

Podporuji: Denise Doksanského

Denis Doksanský je můj kamarád, a má mou plnou podporu.

Zdeněk Hostomský

ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR

Podporuji: STAN

Líbí se mi, že Starostové dávají největší důraz na vědu, výzkum a vzdělání, protože v tom je naše budoucnost. Stejně tak je úplně zřejmé, že je naše budoucnost v Evropské unii a NATO. A taky se mi líbí, že vnímají roli státu jako omezenou na několik definovaných oblastí, a nikoliv všeobjímající. Proto budu v říjnu volit Starosty a nezávislé.

Jan Kasl

architekt, bývalý pražský primátor

Podporuji: STAN

Jako bývalý starosta věřím starostům. Lídr kandidátky STAN Jan Farský navíc usiluje o transparentní správu věcí veřejných a politiku jako službu voličům. Úsilí, které je mi velice blízké. V dnešní značně neklidné každodenní realitě nám schází důvěryhodní lídři – vzory, které můžeme následovat a ztotožnit se s nimi. Kandidátka STAN nabízí více takových osobností, které mohou změnit společenskou atmosféru a vrátit důvěru občanů v politiku a politiky.

Hana Marvanová

právnička a advokátka

Podporuji: STAN

I dnes, téměř 30 let po listopadu, jsme svědky toho, jak obtížné je udržet nezávislost medií, jak výkon práva mnohdy vázne, jak nekonečně komplikované je odhalování a prokazování korupce, jak existuje skupina nepostižitelných. A hlavně, že výsledek mnohdy závisí ne na obecném systému, ale na osobních kvalitách přímo zodpovědného člověka. Proto je důležité volit takové osobnosti, za nimiž stojí kus dobře vykonané práce. Proto volím Starosty a nezávislé.

Rudy Linka

jazzový kytarista

Podporuji: STAN

Fandím Starostům. Jsou dobře sladění.

Jakub Smolík

zpěvák

Podporuji: STAN

Starostové, přeji hodně štěstí!

Libor Pešek

dirigent

Podporuji: STAN

Starostům a nezávislým držím ve volbách všechny palce.

Prokop Siostrzonek

převor břevnovského kláštera

Podporuji: Romana Šiguta

Rád podporuji lidi, za nimiž je v práci vidět profesionalita, nasazení a odvaha. Tak jsem Romana Šiguta poznal. A navíc vždy zůstal dobrým člověkem. Takovým se vyplatí dát hlas!

MUDr. Ivana Jeřábková

bývalá primářka dětského oddělení nemocnice v Jičíně

Podporuji: Danu Kracíkovou

"Starostku obce Železnice paní Ing. Danu Kracíkovou znám řadu let ještě z doby jejího působení ve funkci ředitelky jičínské nemocnice. Když jsem v roce 2001 byla jmenována primářkou dětského oddělení, stala se moji přímou nadřízenou, kterou zůstala až do svého odchodu na post starostky. Byl to osvěžující pocit s ní spolupracovat. Oceňovala jsem její přímočarost a rovnost v jednání, kdy ano znamenalo ano, ne vždy ne a nevím vždy nevím. Jak jednoduché a zároveň nesmírně těžké. Je to dáma rozhodná, vzdělaná a pokud je přesvědčená, že jde o dobro věci, je ochotná se bít bez ohledu na vlastní prospěch. Zároveň i dáma, která nezkazí žádnou zábavu. Velkorysá k lidem se všemi jejich nedostatky. Umí odpustit. Přemýšlím nad jejím rozhodnutím kandidovat za Starosty do Poslanecké sněmovny. Je to logická volba v její celoživotní snaze nebýt lhostejná ke společenskému dění. Pokud uspěje, bude se jistě s maximálním úsilím snažit pracovat na změnách, které jako starostka a občanka Železnice, manželka a matka považuje pro život lidí za podstatné a smysluplné. Přeji jí úspěch. Jsem přesvědčená, že ji to nijak nezmění. Za svůj život byla vystavena řadě zkoušek a pokušení, nicméně na ano, ne, nevím se můžu spolehnout."

Miloslav Mejzlík

herec

Podporuji: STAN

Budu volit Starosty a nezávislé. Pozorně jsem si prostudoval program a směřování tohoto hnutí a jsem přesvědčen, že je to pro mě jediná správná volba. Volím tedy sedmičku nejen proto, že jsem se narodil 7. 7.

Ing. Martin J. Kadrman

spoluvlastník historické budovy ŽST Ústí nad Orlicí a viceprezident Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR

Podporuji: Romana Šiguta

Když někoho znáte léta a zažijete s ním i krizové situace, poznáte,jakým člověkem opravdu je. Proto zodpovědně říkám, že Roman Šigut jev prvé řadě neúplatný člověk a profesionál. Lidí Romanova typu je vdopravě třeba jako soli. O sněmovně ani nemluvě. Jeho podporou dáte prostor slušnosti, odbornosti a neúplatnosti. Jaké tři jiné vlastnosti by poslanec měl mít?

David Koller

muzikant

Podporuji: STAN

Pro mě jsou Starostové reálná politika. Není to parta, která hlásá pravdy, proto je lidi v městech volí, proto tam jsou. Nebojím se Starostům dát hlas, protože kdybychom se báli, nikdy bychom nic nedokázali. Kdo se bojí, sere v síni.

David Vávra

herec

Podporuji: STAN

Letos volím Starosty, řeší naše starosti. Starostové a nezávislí? Ty volí ten, komu to myslí.