Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeský kraj vypisuje výběrové řízení na ředitele Krajské správy a údržby silnic

Středočeský kraj vypisuje výběrové řízení na ředitele Krajské správy a údržby silnic

3. 12. 2020

Středočeský kraj zastoupený hejtmankou kraje vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice ředitele/ředitelky Krajské správy a údržby silnic (KSÚS). Jde o naplnění jednoho z bodů Programového prohlášení Rady Středočeského kraje, složené ze zástupců koalice stran STAN, ODS, Pirátů a Spojenců, které je platné pro volební období 2020-2024.  „Rada kraje dnes vyhlásila výběrového řízení na nového hlavního „silničáře“. Rádi bychom, aby do funkce nastoupil od 1. 3. 2021,“ informovala po jednání Rady kraje hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Středočeský kraj vypisuje výběrové řízení na ředitele  Krajské správy a údržby silnic

Středočeský kraj vypisuje výběrové řízení na ředitele Krajské správy a údržby silnic

„Vypsání výběrového řízení na post ředitele či ředitelky patřilo mezi první body našeho společného prohlášení v oblasti dopravní infrastruktury. První krok jsme učinili hned během prvního jednání zastupitelstva schválením zřízení dozorčí rady této příspěvkové organizace kraje. Dnes činíme krok další s cílem, aby se situace kolem hospodaření a činností krajských silničářů vyjasnila, zklidnila a práce na rozdělaných projektech pokračovala. Chceme, aby správa a údržba silnic byla v letním i zimním období co nejlepší a nestalo se, že třeba sypače v zimě nevyjedou,“ připomněl statutární náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS).

Výběrové řízení bude tříkolové. V prvním kole budou posuzovány základní předpoklady pro výkon dané pozice, v kole druhém budou posuzovány odborné znalosti a osobnostní předpoklady pro výkon obsazované pozice prostřednictvím řízeného pohovoru. Ve třetím kole bude hodnocena především kvalita zpracování koncepce (vize) rozvoje a přístup k řízení KSÚS. Uchazeč by měl mít minimálně pět let praxe ve vedoucí pozici. Přihlášky do výběrového řízení budou doručovány do 31. 12. 2020 do podatelny Krajského úřadu Středočeského kraje.

Stávající ředitel KSUS SK byl radou kraje odvolán k 28. 2. 2020.