Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Dětem z dětských domovů a dětských center pořídí kraj vánoční dárky

Dětem z dětských domovů a dětských center pořídí kraj vánoční dárky

3. 12. 2020

Vánoční dárky pro děti z dětských domovů a dětských center se rozhodli věnovat radní Středočeského kraje. Pro 601 dětí z devatenácti zařízení vyčlenili celkem 140 tisíc korun.

Dětem z dětských domovů a dětských center pořídí kraj vánoční dárky

Dětem z dětských domovů a dětských center pořídí kraj vánoční dárky

„Tím nejkrásnějším na Vánocích jsou šťastně zářící dětské oči. Věřím, že se tak stane i prostřednictvím dárků, které k dětem, které to nemají v životě jednoduché, od nás doputují,“ říká hejtmanka Petra Pecková (STAN), která návrh na pořízení dárků předložila Radě kraje. Dárky budou vybírány tak, aby odpovídaly věku dětí. Pro starší budou zakoupeny dárkové poukazy a pro mladší hračky, společenské hry či vzdělávací materiály.

Mezi čtrnácti dětskými domovy, kam poputují dárky za celkem 100 tisíc korun, jsou příspěvkové organizace z celých středních Čech – z Berouna, Kralup nad Vltavou, Benešova, Mladé Boleslavi, Unhoště, Zruče nad Sázavou, Nymburka, Sedlce-Prčice anebo Nového Strašecí. „Z téměř pěti stovek dětí, které našly svou druhou rodinu v těchto domovech, je největší počet ve věku 6 až 12 let. Všem bych přála ale dárek daleko hodnotnější, než jaký jim můžeme dát my, a to je velké štěstí v životě,“ dodává hejtmanka.

Dárky za dalších 40 tisíc korun poputují dětem do pěti dětských center - do Chocerad, Kladna, Milovic, Kolína a Mladé Boleslavi. Celkem jde o 172 dětí.