Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

3. 12. 2020

V návaznosti na rozvolňování vládních opatření dochází ke změnám ve veřejné hromadné dopravě ve Středočeském kraji.  „Od pondělí 7. prosince 2020 se obnoví veškerý autobusový provoz do 21 hodin. K opětovnému posílení vlakových spojů ve špičkovém období dojde od 13. prosince 2020,“ informuje radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký (STAN).

Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

S rozvolňováním vládních opatření se předpokládá, že vzroste i zájem o využívání veřejné hromadné dopravy. S návratem většiny studentů do škol, s otevřením obchodů, restaurací a služeb se očekává, že v předvánočním období dojde ke zvýšení poptávky. Pro plynulé odbavení cestujících proto bude od pondělí 7. prosince plně obnoven autobusový provoz v pracovní dny do 21. hodiny. Po 21. hodině bude v návaznosti na očekávaný snížený zájem ve večerních hodinách provoz autobusových linek postupně omezován a následně ukončen mezi 22.30 – 23.00 hod.

 

Na železnici dojde od 13. prosince v plném rozsahu k návratu posílení spojů formou zdvojených souprav na příměstských tratích pro navýšení kapacity. Nadále však bude trvat prodloužení intervalu na 60 minut po 21. hodině. „Zrušení víkendových spojů z Prahy v 02:30 hod. potrvá i po 13. prosinci a s velkou pravděpodobností bude prodlouženo až do roku 2021,“ upozornil radní Petr Borecký.

 

Po dohodě se sousedními kraji budou obnoveny dřívější dílčí redukce převážně školních spojů na tratích z Kolína do Pardubic, z Chlumce nad Cidlinou do Městce Králové a ze Žleb do Třemošnice.