Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Michalik: Koalice odmítá řešit nekvalitně opravené silnice

Michalik: Koalice odmítá řešit nekvalitně opravené silnice

18. 2. 2019

Středočeská koalice ANO a ČSSD držená komunisty v pondělí znovu odmítla projednat žalostný stav krajských silnic.

Michalik: Koalice odmítá řešit nekvalitně opravené silnice

Michalik: Koalice odmítá řešit nekvalitně opravené silnice

Návrh podal kolega zastupitel Michael Pánek (ODS), který žádal o vysvětlení radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO). Petrtýl podle Pánka převzal a zaplatil nekvalitní rekonstrukci silnice II. třídy II/111 u Českého Šternberka, žalostný stav „opravené“ silnice doložil hned několika fotografiemi. Kraj přitom za opravu zaplatil téměř tři a půl milionu korun. 

„Pro náš klub je velkým zklamáním, že koalice na zastupitelstvu dlouhodobě nechce  řešit problémy s Krajskou správou a údržbou silnic, nechce diskutovat konkrétní případy nekvalitně odvedené, ale plně uhrazené práce na opravách silnic,“ komentoval pondělní jednání zastupitelstva šéf středočeských zastupitelů za STAN Věslav Michalik. 

STAN dlouhodobě poukazuje na velmi netransparentní situaci v KSÚS, opakovaně požaduje prověření její činnosti. Případ silnice II. třídy II/111 u Českého Šternberka nemusí být zdaleka jediný, což nás děsí. Vedle toho, že jsou občané nuceni jezdit po nekvalitních silnicích, dochází k plýtvání s veřejnými prostředky v režii koalice ANOČSSDKSČM. Na příštím zasedání zastupitelstva znovu projednání situace v KSÚS podpoříme.

 

 

Autor: Ing. Věslav Michalik, CSc., předseda klubu krajských zastupitelů STAN