Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Krajský výbor Hanáčková Andrea

Hanáčková Andrea

Andrea Hanáčková

Olomoucký kraj

e-mail: andrea.hanackova@stan.cz

mobil: 603 840 976


Třetím rokem aktivně pracuji v zastupitelském klubu, v Olomouci realizujeme radostnou a kolegiální spolupráci s Piráty, můžeme se na sebe spolehnout. Věnuji se kultuře (krajská a městská komise), regionálním periodikům (městské i krajské), pracuji pro Komisi městské části Hejčín, působím v pracovních skupinách  pro udržitelnou mobilitu. V kontextu Olomouckého kraje považuji za důležité i své působení ve vesnici Crhov, kde máme rodinnou chalupu a obnovili jsme zde bohatý spolkový život.

Velmi ctím tradici a kontinuitu olomouckého STANu a vážím si všech, kteří hnutí založili a přivedli ho k dosavadnímu růstu a úspěchům. Zároveň vnímám příliv kreativních lidí z větších měst (Olomouc, Prostějov, Přerov a další), kteří logicky ani nemohou být všichni starosty a starostkami. Jsou to vesměs experti ve svých oborech, lidé technologicky zdatní, často se zkušeností ze zahraničí. Svým působením v krajském výboru chci dosáhnout spolupráce, naslouchání a vzájemné pomoci mezi městy a menšími sídly Olomouckého kraje. Mou přirozenou potřebou je do politiky více zapojit ženy a mladší lidi.


Funkce

Zaměstnání

  • docentka, Univerzita Palackého Olomouc, Katedra divadelních a filmových studií. Učím o divadle, médiích, věnuji se dokumentaristice.