Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Aktuality Zmenšení velikosti zastavěné plochy v Hněvotíně vedení kraje nepodpořilo.

Zmenšení velikosti zastavěné plochy v Hněvotíně vedení kraje nepodpořilo.

21. 9. 2020

Hejtman Okleštěk nedodržel svůj slib. Odmítl podpořit změnu zásad územního rozvoje, díky které bychom se vyhnuli zabetonování 44 hektarů úrodné ornice u Hněvotína.

 

Zmenšení velikosti zastavěné plochy v Hněvotíně vedení kraje nepodpořilo.

Zmenšení velikosti zastavěné plochy v Hněvotíně vedení kraje nepodpořilo.

Hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) v červnu slíbil zastupitelům, že se Olomoucký kraj v září vrátí k projednání výstavby tzv. vědeckého parku na polích u Hněvotína. Reagoval tak na výzvu zastupitelů STAN, kteří tvrdí, že není nutné zastavovat plochu o velikosti 44 hektarů a navrhují její zmenšení na 5 hektarů. Tuto změnu na zmenšení velikosti zastavěné plochy však vedení kraje nepodpořilo.

„Myslíme si, že zalít plochu 44 hektarů té nejúrodnější černozemě v kraji betonem kvůli výstavbě vědeckého parku je zbytečné. Ideálně by takové centrum mělo stát na nějakém brownfieldu. Pokud však vedení kraje trvá na jeho stavbě na polích obce Hněvotín, měla by pro tyto účely bohatě stačit plocha výrazně menší. Navrhujeme 5 hektarů,“ říká zastupitel Petr Daněk (STAN).

„V celé střední Evropě neexistuje vědecké centrum, které by potřebovalo tak rozsáhlý areál. Návrh vybudovat toto centrum na 44 hektarech polí u Hněvotína vůbec neodráží výzvy dnešní doby, kdy je potřeba ke krajině přistupovat citlivě. Velmi nás mrzí, že vedení kraje odmítlo náš návrh podpořit,“ doplňuje Petr Daněk.  

Kontakty:

Radim Sršeň
Předseda klubu zastupitelů
603 578 141
radim.srsen@gmail.com

Petr Daněk
Krajský zastupitel
777 122 518
petrdanek@mujmail.cz

Tomáš Nakládal
volební manažer
724 324 165
nakladat@gmail.com

 

 

 

Autor: Yveta Sommerová