Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Bukovci jdou příkladem v šetření s vodou

V Bukovci jdou příkladem v šetření s vodou

29. 2. 2020

V nejvýchodnější obcí republiky Bukovci se rozhodli v rámci rekonstrukce školy využívat dešťovou vodu pro splachování na toaletách.

V Bukovci jdou příkladem v šetření s vodou

V Bukovci jdou příkladem v šetření s vodou

Po modernizaci české základní školy v Bukovci přijde řada také místní na základní školu s polským vyučovacím jazykem,  v níž se vzdělávají děti z Bukovce i ze sousedního Písku. Obec má v plánu školu  zrenovovat tak, aby odpovídala současným vzdělávacím standardům a zároveň byla šetrná k životnímu prostředí.
Vedení obce se proto spolu s projektanty rozhodlo realizovat opatření pro využívání dešťové vody pro splachování na toaletách. "Objekt bude vybaven dešťovou kanalizací, která bude svádět vodu z okapů do retenční nádrže. Odtud voda půjde přes filtry do splachovacích nádob, díky čemuž dojde k výrazným úsporám pitné vody," objasňuje záměr starostka Bukovce Monika Czepczorová (STAN).
V současné době pracujeme na přípravě projektové dokumentace tak, abychom ještě letos mohli zažádat o dotace a pokud uspějeme, rekonstrukce by měla začít napřesrok,“ upřesňuje záměr starostka.
 

Autor: L Honusek 2