Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Kam spějeme Česko?

Kam spějeme Česko?

9. 3. 2017

Asi každý si jednou položí otázku "Kam dál?" Kladou si ji taky naší vrcholní politici ve vztahu k naší zemi?

Kam spějeme Česko?

Kam spějeme Česko?

Namísto restaurací vznikají kluby nebo ještě lépe privátní kluby kde nám nikdo nezakazuje kouřit, kde nemusí obsluha vystavovat účtenku v počítači a ministr tak neví, kolik toho moku štamgasti vypijí.
Namísto taxislužby si můžeme objednat souseda, který se zaregistroval do jistého systému na internetu a rád nás z té naší hospůdky, pardon z klubu, domů doveze.
Platit již nemusíme korunami ani eurem, ale můžeme navštívit kavárnu, kde berou virtuální měnu.A když už si opravdu potřebujete půjčit, tak proč jít do banky, vždyť se na nás mohou složit "kamarádi" přes internet.
Když potřebuje půjčit své firmě peníze na investice proč nevyužít vlastní nabídku na korunové dluhopisy s úrokovou sazbou vyšší než mají ty skutečné banky. Neplatíte daně a ještě vyděláte víc než banka. Má to ovšem jeden háček. Musíte ty peníze mít. Nebo snad né. Možná, že i to dnes jde.

Vždyť ono se vám to ve všech výše uvedených případech vyplatí.

To vše dnes jde i bez dalších zákazů a nařízení, která nám mnohdy strpčují život. A jak je to s daněmi? No ty přece platí jen ti, kteří tyto možnosti ještě nevyzkoušeli nebo o nich prostě ještě jen neví.

Ladislav Honusek