Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Hejtmanství Moravskoslezského kraje vyhlásilo anketu „Osobnost Moravskoslezského kraje“

Hejtmanství Moravskoslezského kraje vyhlásilo anketu „Osobnost Moravskoslezského kraje“

11. 2. 2019

Už druhým rokem tato anketa vyzdvihuje  výjimečné osobnosti severní Moravy a Slezska.
Současně budou již podesáté předány i ceny hejtmana z společenskou odpovědnost.

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Osobnost Moravskoslezského kraje bude probíhat ve dvou kolech. První kolo je na veřejnosti, která bude jednotlivé osobnosti nominovat. Lidé tak mohou prostřednictvím anketního lísteku, který odešlou elektronicky nebo poštou na moravskoslezský krajský úřad do konce února, kdy budou anketní lístky přijímány nominovat svého favorita. Z těchto návrhů pak pětičlenná komise v čele s hejtmanem vybere vítěze.
V loňském roce obdrželo hejtmanství od občanů celkem 53 nominací z nichž pak  hodnotící komise vybrala vítěze, kterým se stal herec, režisér, divadelní ředitel, scenárist, publicista, moderátor a bojovník  za svobodu Luděk Eliáš.

Soutěž o cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost pořádá kraj ve spolupráci s Radou kvality ČR již podesáté. Soutěž je rozdělena do tří hlavních kategorií - podnikatelské subjekty, obce, organizace veřejného sektoru. Podle počtu zaměstnanců nebo působnosti obcí se pak ještě tyto kateorie dále rozdělují. Hodnotící komise u soutěžících posuzuje řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměřuny jsou na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností a další.  

Autor: L Honusek 2  |  Zdroj: Deník, web kraje