Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Petra Korlaar: Evropa znamená i jižní Morava, pojďme to spolu ukázat

Petra Korlaar: Evropa znamená i jižní Morava, pojďme to spolu ukázat

30. 4. 2024

Letošní rok je ve znamení voleb a mně je velkou ctí být hned v té první „evropské” sestavě. Vědoma si podpory a příležitosti, kterou mi vedení STANu poskytlo umístěním na 3. místo kandidátky, jsem připravena přenášet témata našeho regionu na půdu Evropského parlamentu. Do evropských voleb zbývá několik málo týdnů. Danuše s Honzou toho už hodně odmakali a nyní je řada na nás, ostatních kandidátech se aktivně zapojit a udělat maximum pro co nejlepší výsledek v EP, na kraji i v Senátu. Budu ráda za vaši podporu v následujících týdnech a naopak, velmi ráda poskytnu podporu já, kdekoliv to bude třeba.

Místostarostka Mikulova, kandidátka č. 3 do EP

Místostarostka Mikulova, kandidátka č. 3 do EP

Pár slov o mě
Evropa je nejen mým domovem, ale i symbolem hodnot, na které jsem hrdá, a které chci pomáhat dál budovat. Narodila jsem se do socialistického Československa, studovala ve Francii, promovala v Brně, první kariérní příležitosti mi nabídl Londýn a pro rodinný život jsme si vybrali Mikulov. Skrze mého muže a naši dceru se stalo Nizozemí mou další pomyslnou domovinou. Narodila jsem se do nesvobodné země a měla možnost pozorovat zevnitř i zvenčí její proměnu. Směřování České republiky mi nikdy nebylo lhostejné. A i z toho důvodu jsem se rozhodla zde žít, založit rodinu a vydat se na dobrodružnou cestu ženy v politice.

Čeho chci dosáhnout
Budoucí Evropský parlament bude muset řešit velmi složitou geopolitickou situaci. Jsem si toho plně vědoma, stejně jako nebezpečí, které pro náš region představují sílící tendence, které jdou proti evropským hodnotám. Jako člen Evropského parlamentu bych v rámci Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT) usilovala o tyto priority, které jsou ukotvené i v našem programu:

  • zvýšení podpory programu Erasmus+,
  • inovace ve školství včetně vzdělávání v oblasti digitální gramotnosti a AI,
  • jasně definovaná podpora nezávislé žurnalistiky a zvýšení ochrany pro veřejná média,
  • podpora evropského kulturního a kreativního sektoru a umocnění vzájemné soudržnosti v Evropě.

Protože díky kvalifikované pracovní síle posílíme konkurenceschopnost, díky kultuře si udržíme kvalitu života a svobodná média nás ochrání před dezinformacemi, manipulací a narušením demokratických procesů. To vše posílí ekonomiku Evropy a zajistí její stabilitu a bezpečnost. Více o mých prioritách najdete na mém webu www.petrakorlaar.cz.

Mé kompetence
V životě jsem měla možnost poznat několik evropských států zblízka. Žila jsem v nich jako student, manažer ve vedení nadnárodní korporace i jako běžný občan. Klíčové oblasti evropské politiky jako je obchod, životní prostředí, bezpečnost či sociální záležitosti vnímá každá země ze své perspektivy – a tu je dobré znát. Nutnost orientovat se v rámci různých kultur mi pomohla si vybudovat silné komunikační dovednosti a naučila mě schopnosti vyjednávat a hledat východiska i ve velmi složitých situacích. A to vše ve více jazycích.

Jak mě můžete podpořit?

Budu ráda, pokud tu a tam kouknete na moje sociální sítě a podpoříte mě sdílením nebo reakcí. Najdete mě na Facebooku, Twitteru, Instagramu i Linkedinu.

V rámci kampaně máme k dispozici relativně velké množství „plachet na ploty“. Pokud víte o nějakém ideálním místě na jižní Moravě (ale klidně i mimo ni), kde by tato forma kampaně nezapadla, budu moc ráda za jakýkoliv tip.

Pokud byste chtěli nějaké téma otevřít, moc ráda se ho ujmu. Dejte vědět, co vás na evropské úrovni trápí a koukneme na to!

Autor: Petra Korlaar