Hlavní stránka Jílové u Prahy Kandidáti Soňa Kýšková

Soňa Kýšková

Asistenka pedagoga

 

Soňa Kýšková (Suchánková) žije v  klidné lokalitě Kamenných vrat, se svým manželem a dvěma malými dětmi.

     V roce 1996 vystudovala střední školu se zaměřením Ekonomika a administrativa, kterému se profesně věnovala 7 let. Nicméně její vztah k přírodě a touha zkrášlovat své okolí, ji dovedla k práci v oboru zahradnictví, kde působila 10 let. Nyní po úspěšné zkoušce „Chůva“, pracuje již druhým rokem v místní lesní školce jako asistent pedagoga. Této práci by se chtěla i nadále věnovat. Její názor je takový, že dnešní uspěchaný svět se stále více oddaluje přírodě, i přesto, že je nedílnou součástí nás všech. Proto ráda děti učí pozitivnímu a zodpovědnému přístupu k přírodě, ostatním lidem a v neposlední řadě k sobě samému. Myslí si, že v našich dětech je naše budoucnost.

     V Jílovém u Prahy po nástupu na mateřskou dovolenou se aktivně podílela na činnosti mateřského centra Permoníček jako koordinátorka nepravidelných aktivit, vedoucí heren, vedení tvořivých dílen, výletů atd. Před narozením druhého syna zároveň hrála dva roky fotbal za Jílové u Prahy.

     Ráda by se věnovala zvelebování a rozvoji nejen našeho města, ale i přilehlých částí. Zároveň uvažuje o vytvoření  naučných a poutavých stezek na Jílovsku. Dále chce podporovat větší propojenost a spolupráci spolků, lepší komunikaci a informovanost mezi městem a občany.

     Její prioritou je šetrné, rozumné a ohleduplné zacházení nejen se zdejší přírodou, ale i s financemi města, které jsou majetkem nás všech. Pro svůj vřelý vztah k přírodě jí překáží plánovaná výstavba dálnice, ovšem v případě její realizace chce dohlédnout na eliminaci nepříznivých dopadů na obyvatele a životní prostředí, v průběhu stavby i po jejím dokončení.