Hlavní stránka Jílové u Prahy Kandidáti Miroslav Valenta

Miroslav Valenta

Technický vedoucí

 

Miroslav Valenta žije v Jílovém již od svého narození, tedy 25 let. Se svou ženou Ivanou má dvě děti. Po základní škole v Jílovém se vydal na Masarykovu střední školu chemickou, kterou zakončil maturitou. Již během školy pracoval jako chemik na akademii věd. Po přerušení studia na vysoké škole chvíli pracoval jako zahradník, následně pak jako chemik v organické syntéze a nyní dělá technického vedoucího ve společnosti Analytika s r.o. na Radlíku.

Ve volném čase se rád věnuje dobrovolným hasičům v Jílovém, jejichž je aktivním členem. Dále mezi jeho koníčky patří florbal, fotbal a rybaření. V neposlední řadě se také věnuje svým dětem. Mezi přednosti jistě patří komunikace, cílevědomost a organizační schopnosti, rád pracuje v kolektivu. Má silný vztah k přírodě a práci se dřevem.

V případě zvolení by rád zmodernizoval informační prostředky města směrem k občanům. Dále by se rád zajímal o možnosti soběstačnosti města, například vlastní zdroj vody, nakládání s tříděným odpadem atd. V neposlední řadě by se zasadil za rekonstrukci vodovodního řádu a hledal možnosti jak ho dovést i k občanům, kteří ho stále nemají.