Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Naše pozice v Senátu po letošních volbách vzroste

Naše pozice v Senátu po letošních volbách vzroste

13. 10. 2018

Za hnutí STAN uspělo ve volbách 5 kandidátů – Miroslav Balatka, Mikuláš Bek, Jiří Drahoš, Zdeněk Hraba a Hana Žáková.

Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová, čerstvě zvolený senátor Zdeněk Hraba, předseda senátorského klubu STAN Jan Horník a senátor Petr Holeček

Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová, čerstvě zvolený senátor Zdeněk Hraba, předseda senátorského klubu STAN Jan Horník a senátor Petr Holeček

Do Senátu se dostali také 2 koaliční kandidáti – Herbert Pavera a Jan Tecl. Ve volbách do Senátu je hnutí STAN druhým nejúspěšnějším uskupením.

„Předně bych chtěl poděkovat voličům, kteří dorazili k volbám. Ve volbách uspělo 7 kandidátů hnutí STAN včetně těch koaličních, což znamená, že jsme zřejmě jedním ze dvou nejsilnějších senátorských klubů. Příčiny úspěchu spočívají v důvěryhodnosti značky Starostů a nezávislých a v tom, že dokážeme z našich řad postavit silné osobnosti, za kterými je vidět úspěšná a dlouhodobá činnost v jejich regionech,“ řekl předseda senátorského klubu Starostové a nezávislí Jan Horník.

„Máme ambici usilovat o post předsedy Senátu. Především v současné době, kdy role Senátu v rámci politického systému roste, je tato pozice stěžejní. Chceme, aby to byla zkušená a pracovitá osoba s vizí, která bude poctivě střežit demokratické hodnoty naší země,“ dodal Jan Horník.

„Sluší se poděkovat všem voličům, kteří mi dali svůj hlas i těm, kteří neváhali přijít k volbám. Dlouhodobě usiluji o prosazování férové justice a tomuto tématu bych se rád věnoval i jako senátor. Také chci být ombudsmanem svého regionu, tedy být k dispozici svým spoluobčanům, aby se na mne mohli kdykoliv a s jakýmkoliv problémem obrátit,“ představil svou budoucí činnost čerstvý senátor hnutí STAN Zdeněk Hraba.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN