Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Vyzýváme TOP 09 a KDU-ČSL ke společné kandidátce pro volby do Evropského parlamentu

Vyzýváme TOP 09 a KDU-ČSL ke společné kandidátce pro volby do Evropského parlamentu

10. 10. 2018

Vyzýváme TOP 09 a KDU-ČSL ke společné kandidátce pro volby do Evropského parlamentu

Vyzýváme TOP 09 a KDU-ČSL ke společné kandidátce pro volby do Evropského parlamentu

Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí vyzývá dvě programově blízké strany, TOP 09 a KDU-ČSL, aby se spojily a vytvořili společnou kandidátku pro volby do Evropského parlamentu v roce 2019.

Již dlouho dobu se ukazuje, že středové spektrum liberálních politických stran, hájících demokratické principy, je roztříštěné a voliči často neví, které straně svůj hlas přidělit. Hnutí STAN proto přichází s návrhem pro společný postup těchto stran.

„Již dlouho dobu voláme po spolupráci demokratických stran. Pouze v případě, že začneme spolupracovat a vytvoříme společnou kandidátku plnou schopných lidí vedenou nadstranickým lídrem, pak můžeme dosáhnout velkého úspěchu. V době, kdy mnoho stran zpochybňuje roli Evropské unie, je tato výzva o to důležitější,“ řekl předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Hnutí STAN zdůrazňuje, že tyto strany jsou nyní beztak součástí jedné frakce v Evropském parlamentu - Evropské lidové strany (EPP).

„Věřím, že tomuto spojení pro volby nyní nebudou bránit egoistické ambice jedinců či jiné osobní zájmy. Pokud chceme tvořit zodpovědnou politiku pro liberální voliče, musíme občas ustoupit ze svých postojů ve prospěch občanů této země. Proto vyzýváme TOP 09 a KDU-ČSL, aby společně s námi vytvořili silnou koaliční kandidátku pro nadcházející volby do Evropského parlamentu,“ dodal Petr Gazdík.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN