Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hnutí STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba

Hnutí STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba

7. 11. 2018

Ve čtvrtek na kongresu EPP v Helsinkách budou hnutí STAN reprezentovat europoslanec Stanislav Polčák a místopředseda hnutí Radim Sršen.

Hnutí STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba

Hnutí STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba

“Zástupci Starostů a nezávislých ve volbě celoevropského lídra Evropské lidové strany pro květnové eurovolby podpoří Alexe Stubba, bývalého premiéra Finska, který naplňuje naše naděje o charismatickém lídrovi s vizí Evropy, preferující spolupráci členských států před politikou vražených klínů,” uvedl předseda STAN Petr Gazdík.

Místopředseda hnutí Radim Sršeň podotkl, že zástupci STAN mohli diskutovat s Alexem Stubbem při jeho nedávné návštěvě Prahy. “Oceňujeme, že se nevyhýbá žádnému tíživému tématu současnosti, není populista a je za ním vidět zkušenost. Vyzdvihuje též svůj závazek, že klíčová role předsedy Komise spočívá na zásadě spojovat, ne rozdělovat.”

Europoslanec Stanislav Polčák ocenil rovněž osobnost jeho protikandidáta Manfreda Webera. “Má vynikající vyjednávající schopnosti, které osvědčil jako předseda parlamentní frakce. Oba dva kandidáti jsou zárukou také pro voliče v naší zemi, že Evropská unie současné výzvy zvládne a má zároveň příležitost vyjít z nich posílena,” uzavřel Stanislav Polčák.

Volba se uskuteční ve čtvrtek dopoledne ve Finsku.