Hlavní stránka Hrabová Ostrava-Hrabová Zakládající členové Mgr. Rostislav Gromnica, Ph.D.

Mgr. Rostislav Gromnica, Ph.D.

 

                 Mgr. Rostislav Gromnica, Ph.D.

  Narodil jsem se v Hrabové v roce 1984. Děda byl známý místní vyznamenaný odbojář, otec je lékař a vysokoškolský učitel. Jsem ženatý, mám syna a dceru.
  Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity jsem pracoval tři roky na soukromé střední odborné škole AHOL v Ostravě Vítkovicích, posledních 8 let vyučuji český jazyk a dějepis na Matičním gymnáziu. Spolupracuji  s Filozofickou a Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity, jsem autorem monografie, publikuji v odborných časopisech.
  K mým koníčkům patří četba krásné literatury, společenský tanec a vše, co voní benzínem. Aktivně se věnuji tenisu a florbalu, fandím ostravskému celku HC Vítkovice Ridera.
  O komunální dění a politiku jsem se začal více zajímat, když jsem založil rodinu. Záleží mi na tom, aby Hrabová byla příjemným místem pro život. V prvé řadě jsem postrádal více informací o dění v okolí, proto jsme s Martinem Slepičkou založili nezávislou diskusní skupinu Ostrava – Hrabová na Facebooku. Zprostředkováváme příspěvky o dění v naší obci, o rozhodnutích zvolených zástupců, o činnosti obecního úřadu a komisí a o kulturních akcích. Usilujeme o to, aby komunikace mezi obyvateli byla co nejpružnější při zachování pravidel slušnosti, vzájemné tolerance a respektu k názoru spoluobčanů. Vzhledem k množství palčivých otázek o budoucím směřování Hrabové (školka, kulturní centrum, sportovní hala, Pilíky, parkování atd.) si myslím, že to nestačí a je třeba se více aktivně zapojit do dění v obci.
  Jsem zakládajícím členem Klubu přátel Hrabové, který kandiduje do komunálních voleb 2018 a nominoval mne jako č. 2 na společnou kandidátku STAROSTOVÉ a nezávislí – Klub přátel Hrabové.