Hlavní stránka Hrabová Ostrava-Hrabová Zakládající členové Mgr. Martin Slepička

Mgr. Martin Slepička

 

  Narodil jsem se v Hrabové v roce 1993 v učitelské rodině. Otec je známý ostravský odborník na problematiku školství, matka učitelkou hudby v Hrabové. Děda byl oceňovaný lékař a přednosta kliniky v porubské fakultní nemocnici. Dosud jsem svobodný a poslední dva a půl roku působím jako předseda Komise letopisecké Rady městského obvodu Hrabová.

  Po maturitě na Matičním gymnáziu v Ostravě jsem vystudoval nejprve studia dějin umění a historie, posléze nedávno studia kulturních dějin na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Již od svých studentských počátků se aktivně zúčastňuji vědeckého života na Katedře historie FF OU, Katedře dějin umění a kulturního dědictví FF OU a v neposlední řadě v Centru pro studium středověké společnosti a kultury - VIVARIUM FF OU. Publikuji odborné historické studie v recenzovaných časopisech a sbornících, napsal jsem monografii o hrabovském kostele a společně s dalšími odborníky jsem jako editor připravil kolektivní monografii o naší Hrabové s názvem Historie obce Hrabová. Jako předseda letopisecké komise jsem se pak přes četné útoky snažil povznést u Hrabovanů povědomí o bohaté a krásné historii naší obce organizací přednášek, výstav a články v Hrabovských listech. K mým koníčkům patří nejen fotbal, cestování či umění, ale i nejrůznější „zahradničení“.

  O komunální dění jsem se začal zajímat před čtyřmi lety poté, co vzniklo několik internetových stránek věnovaných Hrabové. Díky mému studiu historie mám blízký vztah ke kulturnímu dění v obci, které bych chtěl dále rozvinout. Je důležité, aby Hrabová byla příjemnou „zelenou“ příměstskou lokalitou bez zápachu vhodnou k bezproblémovému bydlení s bohatým spolkovým životem i sportovním vyžitím. Ve své rodné obci nebudu tolerovat nenávistné útoky a cenzuru „mocných a všehoschopných“. I proto jsme s Rosťou Gromnicou ml. založili nezávislou diskusní skupinu Ostrava – Hrabová na facebooku.

  Jsem členem Klubu přátel Hrabové, který kandiduje do komunálních voleb 2018 a nominoval mne jako č. 5 na společnou kandidátku STAROSTOVÉ a nezávislí – Klub přátel Hrabové.