Hlavní stránka Hrabová Ostrava-Hrabová K politice Na západ nebo na východ?

Na západ nebo na východ?

Žijeme v postfaktické době, charakteristické ztrátou historické paměti, zpochybňováním naší příslušnosti k euroatlantické civilizaci a ztrátou kritického myšlení. Především na internetových sítích se množí útoky na naše členství v EU a v Severoatlantické alianci.

    Pokusme se zamyslet, kdo to tady sní a prosazuje czexit a odchod z NATO? Od listopadu 1989 byli oponenty našeho začlenění do západních struktur komunisté.  S expandující mocí bývalého příslušníka KGB Putina (Abcházie, Jižní Osetie, Moldavsko, Podněstří, Krym, Luhansk, Doněck aj.) se ke komunistům přidává i část konzervativců (Orbán, Klausové a spol.). Západ považují za dekadentní a levicový („neomarxistický), blábolí o ztrátě základních hodnot. EU popisují jako totalitářkou společnost, která útočí na svobodu slova, na národní zájmy jednotlivých států a vnucuje všem bláznivou genderovou ideologii. Jejich kampaň podporují ruská oficiální media (Sputnik) a Ruskem dotované dezinformační weby („hybridní válka proti zkažené gayevropě“). Problém západ – východ nám zužují  v boj proti ideologiím multikulturalismu a genderismu, potlačení  národních zájmů a boj proti ekonomickým migrantům.

Zdroj: https://static.novydenik.com/2019/02/okupovana-uzemi-ruskem-2-1.jpg
https://static.novydenik.com/2019/02/okupovana-uzemi-ruskem-2-1.jpg

    Je to lež. My jsme západ a jeho problémy jsou naše problémy. Jsou řešitelné demokratickými volbami. Nejsme východ s jeho specifickým zaostáváním, které Evropa řešila a vyřešila v 19. a 20. stolení. Jsme dnes civilizačně na vyšší úrovni. Netoužíme anektovat nebo okupovat cizí území, ctíme dodržování lidských práv a svobod, nezavíráme  a nelikvidujeme opoziční politiky a novináře.  EU má 3 - 5x vyšší mzdy a důchody, její občané se dožívají o 5-7 let déle oproti Rusům, které trápí alkoholismus, exploze AIDS a nekvalitní zdravotnictví. Zatím co EU řeší úspěšně vysokorychlostní internet a G5 sítě, v Rusku nemají na východě země kanalizaci ani asfaltované cesty. Nevyrábějí nic (snad kromě vodky), co chcete mít a užívat doma. Stát platí školákům výuku pouhých 5 (slovy pěti) základních předmětů, další platí rodiče. Hlavně že mají nové hypersonické rakety (představené na Vánoce jako dárek světu), superrychlé podvodní drony a největší důstojnické čepice na světě. Vojenský rozpočet Ruska přesahuje (přes astronomicky rostoucí zadlužení) 10%, v EU pouze 1 - 2%  HDP. Demokracie je hrozba, slušnost znamená slabost. Chtěl bych vidět české salónní komunisty a rusofilní  konzervativce po výměně naší reality za ruskou.

   Preferovaná sexuální práva menšin a další pseudoproblémy genderistů a ekologistů jsou pro mne osobně otravné, ale snesitelnější, než politická, kulturní a ekonomická zaostalost a návrat k poměrům dnešního Ruska. Češi zatím stojí nohama na zemi a hysterické kampaně typu Me Too považují za šaškárny levicových sociálních inženýrů.  Ti s vědomím samozvané „morální převahy“ parazitují na reálných problémech, za které považuji kontrolu ekonomické migrace s ochranou hranic Schengenského prostoru a hybridní internetovou dezinformační válku proti euroatlantické civilizaci. Západní demokracie jsou opět (po období studené války) terčem útoků autoritářských režimů Ruska a Číny.

   Západ pro nás znamená těžce vybojované prostředí práva a respektu k tradicím a pravidlům. Někteří na to zapomínáme, jinak bychom nemohli ve volbách dát šanci nevěrohodnému premiérovi – oligarchovi s obrovským konfliktem zájmů a nepěknou udavačskou minulostí, který neustále pohádkově bohatne mj. parazitováním na EU dotacích. U moci ho drží původní zaměstnanci Agrofertu a přeběhlí politici, komunisté (?!), demoralizovaná ČSSD, proruský a pročínský prezident s nestydatým, neprověřeným kancléřem a suitou podivných podnikatelů orientovaných na východ s HUAWEI mobily v ruce. Pod ochranou NATO nám nehrozí ozbrojený konflikt, máme nejmenší nezaměstnanost ze zemí EU, rostou platy, důchody, zvyšuje se střední doba dožívání obyvatel. Češi se nikdy neměli lépe. To jsou objektivní fakta, jen si je nechceme nahlas přiznat vlivem dezinformací, valících se na nás ze sociálních sítí. Chybí nám základní kritické myšlení.

    Osobně jsem zažil domovní důvěrnice, kádrováky, STBáky, lidové milice, lampasáky, požárníky, propagandou zblblé úderníky, BSP, SSM, ČSPB, SČSP, ROH, VUML, NF, VB, veksláky před Tuzexem, politické vězně, cenzuru, víza, výjezdní doložky, devizové přísliby, potratové komise, zahraniční léky a SANOPS jen pro kádry, soudruhy ředitele se základním vzděláním, tupé tváře na tribunách prvomájových povinných průvodů, umístěnky, pořadníky, prázdné regály obchodů, nedostatek automobilů, motorek, jizdních kol, šicích strojů, spotřební elektroniky, masa, ovoce, dámských vložek i toaletního papíru. Prostě klasický socialistický bizár. Kdo normální – kromě kovaných stalinistů a pomatených rusofilů –  by chtěl tu schizofrenní dobu zpátky? Jelikož třetí cesta neexistuje, pro mne je volba jasná.

Únor 2019

                                                                            MUDr. Rostislav Gromnica, Ph.D.

                                                                                                    zastupitel MOb Hrabová