Hlavní stránka Brno - Bystrc Kandidáti Jan Suchý

Jan Suchý

KANDIDÁT NA STAROSTU Městské části Brna - Bystrce:
Ing. Jan Suchý, pedagog, stavební inženýr, 52 let

Jsem rodilý Bystrčák.

O politiku se zajímám již od svých mladých let. Je to dáno i mou  rodinou, ve které jsem vyrůstal a která byla za komunismu perzekuovaná.

Do konce svého života si budu pamatovat první tři dny Sametové revoluce v Brně na Nám. Svobody a jsem šťastný, že nyní žijeme ve svobodě.

V 90. letech jsem byl pohlcen prací s mládeží - ať již ve skautu, který jsem s dalšími v naší obci zakládal a 10 let vedl chlapecký a roverský oddíl, tak také v Bystrcké schole - v dětském pěveckém sboru – kde jsem vypomáhal s kytarou a organizováním letních pěveckých táborů.

Před 19 lety jsem se oženil a mé další aktivity se posunuly dál - k rodině a jejímu zabezpečení. Přesto jsem si v současnosti našel čas na vedení florbalového dětského oddílu a na organizování Slůňat - měsíčních výletů tatínků a dětí. Také jsem aktivním členem farní ekonomické rady.

Celý život osciluji mezi svými dvěma profesemi - stavařskou a pedagogickou. Vystudoval jsem nejprve VUT fakultu stavební - Betonové konstrukce, a v 90. letech PdF MU - Pedagogika volného času a vychovatelství, což je momentálně i mé současné zaměstnání - zástupce ředitele na soukromém internátu.

Do aktivní politiky se zapojuji až nyní, protože jsem přesvědčen, že je třeba po 8 letech změna na naší radnici a také, že se dá mnohé u nás v Bystrci dělat jinak a lépe. Nechci bořit a dělat vše nové, ale chci Bystrc posunout kupředu.