Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Středočeský kraj Lochman Ondřej

Lochman Ondřej

Ondřej Lochman (*1980)

Středočeský kraj

Jestli opravdu víte jaký je váš cíl, máte za sebou už půl cesty, k tomu ho dosáhnout.

e-mail: ondrejlochman@gmail.com

mobil: +420 777 887 320

/Ondřej-Lochman-1771562699724929/?fref=ts


Proč kandiduji?

Věřím Starostům. Když si necháváte opravit topení, pozvete si instalatéra a ne cukráře. Stejně je to s politikou. Politiku na úrovni kraje a státu by měli dělat převážně lidé se zkušeností z politiky přímo od občanů, tedy s obce a tyto profesionály by měli doplňovat nezávislí odborníci. Proto kandiduji za Starosty a ne za jiné hnutí. Kandiduji také proto, že jsem se již přihlásil do služby pro svou obec a rád budu pomáhat v rozvoji také naší vlasti. Kandiduji, protože chci podpořit Honzu Farského a Vítka Rakušana, které považuji za slušné a schopné politiky, kteří si podporu zaslouží.

Proč byste mi měli dát svůj hlas?

Držím se hesla nebát se a nekrást. Rvu se za občany v naší obci a starostu dělám, abych pomohl svému rodnému domovu, kam jsme se po letech vrátil z ciziny a poté z Prahy, ne proto, abych si namastil kapsu. Nebojím se říkat nepříjemné věci nahlas a selský rozum je mi bližší než nekonečné dohadování. 

Mé osobní tři programové priority

  1. Zkvalitnění vzdělání: Zvýšení platů učitelů - Dobrou školu dělá dobrý učitel a toho musíme dobře zaplatit. Zajištění dostatku míst pro děti ve školkách a školách.
  2. Doprava: Posílení kolejové dopravy a její integrace ve Středočeském kraji s pražskou hromadnou dopravou. Omezení nákladní dopravy na silnicích II. třídy. Náklaďáky patří na dálnici, ne do vesnic a měst.
  3. Digitální úřad: Na úřad jako do banky, bez front a nekonečného vyplňování formulářů. Nemá cenu vymýšlet nové věci a snít, ale převzít věci, které už fungují třeba v Estonsku či Británii. 


Funkce

Vzdělání

1994-1998 Střední průmyslová škola Mladá Boleslav a poté Todd Central High School

2000 - 2005 Technická univerzita Liberec - Magisterský obor učitelství pro 2. stupeň ZŠ Anglický jazyk - občanská výchova

2005 - 2008 Doktorské studium - Ph.D. Obecná pedagogika se zaměřením na komparativní pedagogiku a Evropskou dimenzi ve vzdělávání

1998 - 2005 Webdesigner

Zaměstnání

2005 - 2010 Lektor vzdělávacích kurzů pro učitele a vychovatele. Moderátor konferencí a vzdělávacích akcí.  (lektor více než 80 vzdělávacích kurzů ve více než 30 zemích) 

2010 - 2012​ Odborný pracovník na NIDM MŠMT - Tvorba a implementace strategie pro neformální vzdělávání mládeže v rámci EU

2012-2015 Ředitel obecně prospěšné společnosti - Mezinárodní cena Vévody z Edinburghu zaměřené na vzdělávání talentované mládeže. 

2014 až nyní Starosta města Mnichovo Hradiště.