Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Nejnovější informace V dnešní době je klíčové, abychom jednali odpovědně

V dnešní době je klíčové, abychom jednali odpovědně

22. 9. 2017

Žijeme v nejlepší době, která tu kdy byla. Klíčové je, abychom jednali odpovědně, tento luxus neprojedli, ale věnovali jej rozvoji vzdělání.

Jan Farský, volební lídr STAN

Jan Farský, volební lídr STAN

Žijeme v nejlepší době, která tu kdy byla. Máme jednu z největší míry svobody, Česká republika je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě, máme nejmenší míru nezaměstnanosti v Evropě. Klíčové je, abychom tento luxus neprojedli, ale věnovali jej rozvoji vzdělání. Jen to nám zaručí, že nebudeme montovnou Evropy, ale její laboratoří.

Máme spoustu šikovných lidí, čeští vědci jsou uznávaní ve světě a stát je tu od toho, aby jim v jejich šikovnosti pomáhal a rozvíjel jejich potenciál. Ne je hlídal, zdaňoval, kladl jim všemožné administrativní překážky. Dostatek je ale také testem naší odpovědnosti, naší osobní vyzrálosti se dále nezadlužovat, a to jak na osobní úrovni, tak na úrovni státu. Musíme hospodářský dostatek užívat jen velmi pokorně a s dobrým vědomím, že nebude dobře na věky.

Máme jedinečnou příležitost nastavit správu věcí veřejných tak, abychom z toho mohli těžit další generace. Hrozbou je jen naše pohodlnost a tendence k tomu přebytky rozdělit, krátkodobě zvýšit komfort a kvalitu života a růst projíst.

Autor: Jan Farský, volební lídr STAN