Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Nejnovější informace Podpoříme mladé rodiny výhodnými půjčkami

Podpoříme mladé rodiny výhodnými půjčkami

25. 9. 2017

Sociální a startovací byty i rezidenční místa pro seniory se zvláštním režimem či osoby zdravotně postižené podpoříme tam, kde jsou třeba.

Michaela Matoušková, lídryně za Pardubický kraj, garantka sociálních věcí

Michaela Matoušková, lídryně za Pardubický kraj, garantka sociálních věcí

Populace stále více stárne a v následujících 30 letech dojde ke stagnaci podílu mladé generace, oslabí se podíl obyvatel v produktivním věku a významně naroste počet obyvatel ve věku nad 65 let. Pro tuto skupinu osob je třeba vytvořit síť asistenčních a terénních služeb a nabídnout program pro cílenou denní aktivitu seniorů, aby mohli co nejdéle zůstávat ve svém přirozeném prostředí. Potřebné jsou ale i sociální a chráněné byty pro handicapované a dále pak startovací byty pro mladé rodiny a matky či otce samoživitele. Jejich výstavba by měla reagovat na potřebu v jednotlivých územích. 

Mladé rodiny chceme podpořit obnovenými půjčkami ze Státního fondu rozvoje bydlení. Sociální dávky musí být poskytovány jen potřebným a je nepřijatelné, aby sociální pomoc byla brána jako životní styl. Proto by měla být posuzována na úrovni obcí, které spolurozhodnou s místní znalostí, zda je dotyčný člověk oprávněným příjemcem. Zaměříme se na sociálně vyloučené lokality a adaptujeme jejich obyvatele do běžného života.

Podívejte se na rozhovor s Michaelou Matouškovou:

Chcete se dozvědět víc o našich vizích v oblasti sociálních věcí? Podívejte se na náš program!

Autor: Michaela Matoušková, lídryně za Pardubický kraj, garantka sociálních věcí