Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Jihočeský kraj Šimánek Jiří

Šimánek Jiří

Jiří Šimánek

Jihočeský kraj


Narodil jsem se 14. 3. 1957 a prvních dvacet let života jsem strávil v malém pohraničním městě České Velenice. Ekonomické vzdělání jsem získal na Vysoké škole ekonomické v Praze. Jsem ženatý a v dubnu letošního roku jsme se ženou oslavili 45 let společného života. Máme tři dospělé děti a dvě vnoučata. 

Moje vzdělání a zájem o finance mě přivedly v roce 1976 do masného průmyslu, kde jsem strávil téměř 30 let pracovního života. Tento obor jsem prošel prakticky celý od nákupu živých zvířat, porážku, bourárnu a expedici, ale také účtárnu, plánovací oddělení a tvorbu cen. Díky získaným zkušenostem jsem končil v masném průmyslu na pozici ekonomického a finančního ředitele. Po krátké epizodě v táborském Brisku jsem se stal v roce 2007 starostou města Planá nad Lužnicí a jsem jím doteď. Během starostování jsem se stal předsedou Sdružení měst a obcí okresu Tábor, členem kontrolní komise Svazu města a obcí Jihočeského kraje a členem revizní komise sdružení Jihočeská Silva Nortica, jehož hlavní náplní je přeshraniční spolupráce. Po posledních krajských volbách jsem zasedl ve finančním výboru Zastupitelstva Jihočeského kraje.    

Potřebné znalosti v komunální politice jsem získával až za pochodu. Klíče od uzamčené kanceláře starosty a řízení tříbarevné pětičlenné rady města, to byla moje škola komunální politiky. Členové samospráv jsou v první linii a zákony, předpisy a nařízení by jim měly pomáhat. Bohužel řada zákonů je šitá „horkou jehlou“. Zákonodárci by si měli uvědomit, že někdy méně znamená více. A to je i důvod, proč kandiduji na senátora. Chtěl bych pracovat na tom, aby kvalita schvalovaných zákonů a předpisů rostla, aby činnost státní správy, která se dotýká každodenního života lidí, zůstala v místě potřeby běžného občana.

 


Funkce

Zaměstnání

Starosta města Planá nad Lužnicí