Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ve Valašských Kloboukách se vzedmula vlna pomoci Ukrajině

Ve Valašských Kloboukách se vzedmula vlna pomoci Ukrajině

11. 3. 2022

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Současná pohnutá doba nenechává nikoho z nás chladným. V uplynulých dvou týdnech se mezi valašskoklobouckými občany, podnikateli i organizacemi vzedmula velká vlna solidarity, materiální i finanční pomoci a rovněž nabídek ubytování, stravování a dalších služeb pro ukrajinské občany. Město Valašské Klobouky má tyto možnosti zmapované a podle pokynů Zlínského kraje koordinuje další kroky v přijímání lidí, kteří utíkají před válkou. 

 

Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

„Nesmírně si vážíme všech nabídek pomoci. Máme konkretizované možnosti ubytování v různých zařízeních v našem městě a také jsme připravili krizové byty pro případ potřeby okamžité pomoci. V posledních dnech už jich využilo několik osob, které si po cestě potřebovaly odpočinout a nabrat sil,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Město od podnikatelů dostává i nabídky na zajištění stravování pro uprchlíky, ale také na právní, překladatelské, dopravní a jiné služby. Ve spolupráci se školou se pak řeší postup k přijetí dětí ke vzdělávání. Velkým projevem solidarity byla v uplynulých dnech materiální sbírka, do které lidé přispívali potřebným zdravotnickým vybavením, pracovním nářadím a dalšími věcmi.

Důležité informace o pomoci Ukrajině a jejím občanům průběžně soustřeďujeme do speciální sekce webu města.

 

Autor: Aleš Durďák