Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tiskové zprávy Návštěva Víta Rakušana ve Zlínském kraji zavoněla česnekem. Probírala se také řada předvolebních témat.

Návštěva Víta Rakušana ve Zlínském kraji zavoněla česnekem. Probírala se také řada předvolebních témat.

8. 8. 2021

V sobotu (7.8.) zavítal předseda hnutí Vít Rakušan do Zlínského kraje, aby společně s předsedou krajské organizace Petrem Gazdíkem  navštívil naše starosty a zároveň se potkal s podporovateli, registrovanými příznivci a členy hnutí STAN.

Vít Rakušan (druhý zleva) na náštěvě Zlínského kraje

Vít Rakušan (druhý zleva) na náštěvě Zlínského kraje

V odpoledních hodinách tak společně zavítali za starostou Františkem Hajdůchem do Dolního Němčí, které se pyšní titulem Vesnice roku 2018. Po setkání na obecním úřadě a prohlídce obce proběhla návštěva Štrúčkobraní, soutěže o nejlepší kotlíkovou česnečku. “Měl jsem tu čest ochutnat nejlepší česnečky ve Zlínském kraji a podat autorům ruku. Nebo možná nejlepší v celé naší zemi,” sdílel své bezprostřední dojmy Vít Rakušan během Štrúčkobraní.

Další destinací byla návštěva Letní filmové školy v Uherském Hradišti, které se Vít Rakušan zúčastnil také v předloňském roce. Zde také proběhlo neformální setkání se členy a registrovanými příznivci hnutí STAN ve Zlínském kraji. Probírala se řada aktuálních témat, která se v současnosti přirozeně stahovala k blížícím se podzimním volbám do Poslanecké sněmovny.

Závěr setkání patřil návštěvě Babic u starostky Martiny Horňákové a příjemnému posezení u cimbálu. K netradičnímu zážitku bezesporu patřila také návštěva Muzea myslivců a pytláků. Další návštěvu Zlínského kraje plánuje Vít Rakušan ještě v průběhu září v rámci předvolební kampaně do Poslanecké sněmovny.

Autor: Aleš Durďák