Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tiskové zprávy Konference STAN - KRAJSKÉ VIZE 2023 nabídne 7 řečníků v čele s archeologem Miroslavem Bártou

Konference STAN - KRAJSKÉ VIZE 2023 nabídne 7 řečníků v čele s archeologem Miroslavem Bártou

16. 12. 2022

Ve čtvrtek 19.ledna 2023 proběhne ve Vsetíně první ročník konference STAN - KRAJSKÉ VIZE 2023. Představí se celkem sedm řečníků. Šest z nich bude svá prezentovaná témata vztahovat na regionální úroveň, a to z hlediska toho, jak učinit Zlínský kraj lepším místem pro život. Hlavním vystupujícím nabitého programu je archeolog Miroslav Bárta.

STAN-KRAJSKÉ VIZE 2023

STAN-KRAJSKÉ VIZE 2023

“V rámci své přednášky poukážu na primární význam role udržitelnosti jakožto filozofie, kritickou roli vzdělání pro stabilitu demokracie a funkční společenskou smlouvu, stejně jako na zásadní význam základního výzkumu ve vědě pro zajištění levných zdrojů energie, bez nichž nebude možné narůstající globální problémy řešit. V neposlední řadě poukážu na způsob, jakým byla dnešní krize predikována a popsána thinktankem Komplexní civilizace již v roce 2016 ve studii Na Rozhraní,” uvedl Miroslav Bárta k tématu přednášky  Česko a svět na rozhraní.

“Prvním ročníkem této konference bychom rádi započali tradici, jak každoročně diskutovat společně s celou členskou základnou krajská témata, která trápí občany ve Zlínském kraji a zároveň k nim navrhovat adekvátní řešení. Zajímají nás témata jak z hlediska celkové politiky Zlínského kraje, tak i lokální témata v rámci jednotlivých oblastí kraje. Konference je skvělou příležitostí, jak tato témata otevírat a mluvit o nich,” uvedl předseda Krajského výboru STAN Aleš Durďák.

Máte-li zájem se krajské konference zúčastnit, přihlašte se prosím prostřednictvím registračního formuláře. V případě dotazů kontaktujte tajemníka Marka Smetanu na tel. čísle 733 373 773 nebo emailem na marek.smetana@stan.cz.

 

Celý program naleznete zde:

 

 

Autor: Aleš Durďák